25/6
Díky krabicím budete mít doma uklizeno

Díky krabicím budete mít doma uklizeno

25. června 2017 v 23.00 , Domy

Neustále se vám doma válí nějaké věci po stole či podlaze, v šuplíkách máte rozházený nepořádek a u dveří se to hromadí plastovými lahvemi, které by někdo měl vzít do kontejneru, až půjde ven? Začněte vše trochu lépe organizovat, postačí vám k tomu běžné krabice.

Pojďme se společně podívat na pár způsobů, jak lze doma využít obyčejné kartonové krabice. Třeba sami přijdete na další a za pár korun si vylepšíte domov a uklidíte nepořádek.

Z velké krabice si udělejte odpadkový koš

Máte doma koš zvlášť na směsný odpad, papír a plast? Většina domácností má pouze ten směsný, papír a plasty dávají ke dveřím a pak je nosí rovnou do kontejneru. Velmi často se ovšem stává, že plastové lahve leží u dveří třeba i týden, než si jich někdo všimne, a vytváří dojem nepořádku. Na papír či plasty lze přitom krásně použít obyčejnou kartonovou krabici. Dejte ji klidně ke dveřím na chodbu, vejde-li se tam.

Staré dokumenty dávejte do archivačních boxů

Každý doma schovává důležité faktury, úřední dokumenty i smlouvy. Abyste v nich měli pořádek, je vhodné je místo skladování někde v šuplíku dávat do šanonů a na ty používat speciální úložné krabice. V nich se jim nic nestane, vydrží dlouhá léta čitelné.

Menší boxy používejte jako organizéry

Menší krabice lze schovat do šuplíků a poliček. Využijte toho, dávejte do nich drobnosti, jako jsou šicí potřeby, gumičky a sponky, šperky.

Odneste staré věci do sklepa či na půdu

Do velkých krabic lze naopak schovat staré dětské oblečení, hračky nebo brusle, z nichž už potomci vyrostli. Pokud box pečlivě zalepíte a odnesete na půdu nebo do sklepa, věci v něm uložené přežijí dlouhá desetiletí.

Takže máte-li pod postelí, ve sklepě i na půdě staré krabice od bot, domácích spotřebičů či z objednávek z e-shopů, skočte pro ně a vymyslete jim využití. Nebo si pořiďte přímo krabice nové. Ve specializovaném e-shopu Centrum-krabice.cz vás přijdou na několik desítek korun, a navíc můžete ještě zabavit děti jejich vylepšením. Dají se pokreslit, polepit, popsat. Fantazii se meze nekladou.

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS