28/3
Jak na stylové osvětlení? Skandinávsky!

Jak na stylové osvětlení? Skandinávsky!

28. března 2017 v 00.00 , Bytové doplňky , Byty , Design , Domy , Svítidla

Sponzorované odkazy:

Jarní úklid domy či bytu obnáší gruntování celého prostoru, ale často i dílčí rekonstrukce. To nemusí být zas až tak nákladné. Někdy postačí ke zvelebení a změně interiéru jiné bytové textilie – přehoz, kobereček, závěs, záclona, prostírání, anebo nové bytové doplňky.

Velmi dobře působí změna osvětlení. Nový design, barvy a typy svítidel dají prostoru nový náboj. Ve dne jako designový doplněk a večer po rozsvícení ještě znásobí efekt samotným světlem. Jedním z vděčných možností, které se snesou velmi dobře s mnohým stylem interiéru, je skandinávský typ světel.

Skandinávská světelná elegance u vás doma

Ano, a to doslova. Skandinávský styl se vyznačuje jemnými neutrálními tóny, čistými liniemi, přírodními materiály, zdrženlivými barvami. Je to moderní a střízlivý, jednoduchý design, nabízející vyvážený poměr mezi estetickou a funkčností.

Tento severský styl interiéry milují. Ty, které jsou s ním zařízeny, mají jistou lehkost, vzdušnost a často i otevřenost prostoru. A nepůsobí vůbec stroze, spíše naopak vnukají místům punc harmonie, domáckosti a příjemné atmosféry. A jelikož právě skandinávský styl klade velký důraz smysl správnému osvětlení a jeho stylu, není od věci toho využít.

svítidlo Arcosvítidlo Arco

Arco a Arco Grande

Nepřehlédnutelná dvojka Arco a Arco Grande sestává z tenkých dřevěných žeber. Jsou vyrobeny ze dřeva jasanu. Evokují stylovou klícku pro žárovku, ale po večerním rozsvícení vás okouzlí obrazci na zdi a stropě, vyvolané díky jejich konstrukci. Stropní svítidlo Arco o průměru 55 cm a výškou 46 cm za cenu 7 480 korun. Arco Grande má v průměru 40 cm, na výšku 60 cm a koupíte jej za 7 980 korun.

svítidlo Frutasvítidlo Fruta

Fruta

Je jako veliká a zářivým světlem zalitá hruška. Tato stropní lampa z jasanového dřeva a překližky, vypadá křehce, ale je stabilní pevná. A také ona umí krásnou stínohru, když je rozsvícená. Fruta je k mání za 4 980 korun, přičemž její průměr činí 31 cm a má na výšku 45 cm.

osvětlení Tamborosvětlení Tambor

Tambor

Trochu jako bubínek vypadá stropní i nástěnné svítidlo s názvem Tambor. Vyrobeno je z kombinace mléčného skla a masivního jasanového dřeva. Po rozsvícení nabízí tlumené, nevtíravé a náladové světlo. Tambor je vysoký 13 cm, má průměr 45 cm a jeho cena činí 4 480 korun.

Alembre Wood je flexibilní kousekAlembre Wood je flexibilní kousek

Alambre Wood

Vzdušné a krásné svítidlo, sestávající ze dvou světel. Alambre Wood vám udělá radost a parádu všude tam, kde potřebujete pořádně posvítit. Dá se totiž různě posouvat a přemisťovat, a to vše dle aktuální potřeby vždy tam, kde jej potřebujete. Stínidla jsou vyrobena ze dřeva jasanu, mají průměr 19 cm a jsou vysoká 16 cm s kabelem dlouhým 5 metrů a pořizovací cenou 8 980 korun.

stylová lampa Medusastylová lampa Medusa

Medusa a Medusa Grande

Elegantní a nepřehlédnutelné kousky evokující mořské příšerky medúzy. Medusa a Medusa Grande budu krásným bytovým skvostem k pohodlnému křeslu, či ke stolu. Ale vyjímat se může kdekoli jinde. Na obou lampách je použito jasanové dřevo v kombinaci s bílým textilním stínidlem, které má u malé lampy průměr 40 cm a u velké 60 cm. Cena 65 cm vysoké Medusy je 4 890 korun a Medusa Grande o výšce 168 cm můžete pořídit za 7 480 korun.

Vybrali jste si?

Zdroj foto: Claro

Autor: Pavla Jelínková

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS