20/1
Colorterapie do bytu? Pořiďte si veselá světla!

Colorterapie do bytu? Pořiďte si veselá světla!

20. ledna 2017 v 16.00 , Byty , Design , Domy , Svítidla

Sponzorované odkazy:

V těchto zimních a pošmourných dnech všem hodně chybí sluníčko. A tak je důležité kompenzovat jeho nedostatek nějak jinak.

Třeba barvami a světly. A to lze pěkně a stylově propojit. A vytvořit si takovou domácí colorterapii. To je dnes již známá metoda, při níž se využívají barvy k léčbě. Je vědecky prokázáno, že určité barvy mají specifický účinek na organismus člověka. A dostatek světla také.

Posviťte si na to!

Je proto hodně důležité (obzvláště v tomto zimním čase), kdy se brzy stmívá a přirozeného světa potažmo sluníčka je poskrovnu, si doma vydatně svítit. Volit lze stropní základní osvětlení, ale také nejrůznější náladová a příjemně barevná světla. A na dobrou náladu a pohodu myslel i návrhář Boris Klimek, který ve spolupráci s českou firmou Brokis vytvořil barevnou a veselou kolekci svítidel Memory.

Balónkově vesele

Jejich svítidla evokující nafukovací balónky, jsou ručně foukaná v české sklárně v Janštejně, a k mání jsou jak v nástěnné tak ve stropní variantě, v tolika možných barevných provedeních, která Vás jen napadnou.

Memory jsou vzpomínky

Kolekce Memory (vzpomínky) probouzí představivost a tak nějak vás vrátí do světa bezstarostného dětství. Iluze reálných nafukovacích balónků je dokonalá, včetně visícího lanka, které slouží k rozsvěcení a zhasínání světla. Je to jednoduché a krásné propojení světla, radosti a dětství.

K mání jsou jednotlivé kousky o průměru 400 mm a výšce 443 mm, až po celé sety „balónků“, jež umožňují nakombinovat několik barevných stínidel dle Vaší potřeby a představy. Cena se pohybuje od 4 290 Kč s DPH výše.

Boris Klimek

Slovenský a český designér Boris Klimek, absolvoval zlínskou katedru designu Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze. Navrhuje funkční, osobité a hravé produkty, které podněcují lidské emoce a fantazii. Dnes působí v Praze, kde se věnuje produktovému a interiérovému designu.

Brokis

je česká značka, kterou založila skupina vizionářů výroby osvětlovací techniky. Zkušenosti společnosti s výrobou vysoce kvalitního skla za pomocí návrhářů z celého světa daly vznik řadě ručně vyrobených lamp, které jsou důkazem toho, že krásný design musí jít ruku v ruce s kvalitou. Brokis tvoří designová interiérová svítidla, moderní funkční svítidla, dekorativní předměty a unikátní tvůrčí řešení osvětlení interiéru.

Zdroj foto: DesignBuy

Autor: Pavla Jelínková

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS