28/10
Jak na stěhování?

Jak na stěhování?

28. října 2016 v 14.45 , Bytové doplňky

Říká se, že je lepší vyhořet než se stěhovat. Stěhování sice nepatří mezi oblíbené lidské činnosti, a to hlavně proto, že pro člověka představuje shon a stres.

Při stěhování máme tendenci dlouho nepoužívané předměty vyřazovat a to znamená, že nad tím musíme přemýšlet. To je přesně ta činnost, která stěhování znepříjemňuje a prodlužuje. Kdybychom balili věci bezmyšlenkovitě, bylo by to jednodušší.

Vše si dobře naplánovat

Je dobré sepsat si dopředu seznam předmětů, které si necháte a které vyhodíte. Při sestavování takového seznamu buďte nemilosrdní, věci co jste nepoužívali doteď, určitě nepoužijete nikdy. Stranou musí jít také sentiment, pokud vám ty nejzajímavější kalhoty byly ve dvaceti a teď jste je už dvacet let neměly na sobě, protože máte po dvou dětech o 10 kg více, asi už si je znovu neobléknete.

Krabice a obaly

Kromě správného naplánování oné akce jsou taky velmi důležité krabice na stěhování či jiný obalový materiál, ve kterém budete váš majetek převážet. Často se totiž stane, že lidé neodhadnou, kolik věcí vlastně mají a na poslední chvíli tak zjistí, že jim ještě něco chybí. Balení proto nenechávejte až na poslední den a vše si zabalte několik dní předem, abyste této nepříjemnosti předešli.

Mnohdy také lidé papírové krabice na stěhování podcení a použijí obyčejné lepenkové nebo přepravky s nízkou nosností, kde hrozí, že se vám zabalené předměty buď poškodí, nebo ještě hůře rozbijí. Přitom v dnešní době není problém najít kvalitní firmu s materiálem vhodným k balení a přepravě předmětů. Pro tyto služby navštivte stránky http://www.obalykredo.cz/ a zde si můžete vybrat z velkého množství různých, pro vás vhodných krabic.

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS