26/8
Moderní obývací pokoj podle posledních trendů

Moderní obývací pokoj podle posledních trendů

26. srpna 2016 v 21.45 , Obývací pokoje

Obývací pokoj bývá často hlavní a dominantní místností bytu či rodinného domku. Jedná se o místnost, ve které se rodina schází, relaxuje, sleduje televizi, čte knihy, odpočívá a zkrátka tráví svůj volný čas. Je tedy nutné, aby tato místnost byla příjemná na pohled a komfortní. Nechte si na designu této místnosti extra záležet.

Čistý znamená klidný

Při vstupu do některých bytů či domů je vidět, že majitelé nedbají na komfort a celkový vzhled místnosti. Každý koutek jiný, koberec neladí, konferenční stolek je poškrábaný, zakrytý vyšisovaným ubrusem, sedačka prosezená, samá vázička, soška, apod. Je na první pohled patrné, že v takovém prostoru si člověk vůbec neodpočine a „nevypne“. Doslova katastrofa.
Možná ale zrovna vy máte krásně naleštěný nábytek, vypiglovanou celou místnost, čistý koberec, moderní a hlavně pohodlnou sedačku, spousty doplňků ve stejném stylu a víte, že se každý den do takového domu či bytu rádi vrátíte a odpočinete. Pokud byla řeč o vás, palec nahoru.

Konferenční stolek AMADEO, cena 2.748 KčKonferenční stolek AMADEO, cena 2.748 Kč

Přepych za rozumnou cenu

Upravte si váš obývací pokoj. Není nutností kupovat drahé a luxusní věci a naskládat si je do obývacího pokoje, v domnění, že jedině tak docílíte krásné místnosti. Zkuste se rozhlédnout vedle sebe. Nezačnete např. u stolku, na kterém je odložený ovladač k televizi a kam si pokládáte hrnek s kávou? Konferenční stolky jsou ozdobou každého obýváku. Měl by být elegantní, moderní, nezničený a spadat do stejného typu nábytku jako je např. obývací stěna. Pokud máte moderní kubistickou stěnou, zvolte ve stejném tvaru i stolek.
Zkuste zredukovat vybavení, odstraňte přebytečnou dekoraci, na které se jen usazuje prach a rozvrhněte si vaši místnost tak, aby se ke stolku dalo přijít ze všech stran a velikostně odpovídal i gauči nebo křeslu. Mám tím na mysli zejména výšku stolu, nechcete se přece příliš „hrbit“ nebo naopak natahovat se ke stolu do výšky.

Bytové doplňky

Současný trendům vévodí hlavně vzdušnost, jednoduchost a žádné kýčovité detaily. Pokud máte v místnosti „přenábytkováno“, rozlučte se s nějakým. Dnes už neplatí, že každé místo musí být něčím obsazené. Pokud máte bílé zdi a už vás tato chladná barva přestává bavit, buďte IN a vymalujte si některou z barev – zelenkavá, olivová, meruňková, šedá nebo fialková. Vámi zvolená barva vám obývací pokoj oživí a veškerý nábytek se u ní bude lépe vyjímat. Obývací stěna už nemusí být doslova nacpaná k prasknutí různými knihami, dekorací, krabičkami… a kdo na doplňcích trvá, nechť se zaměří na květiny a trochu zeleně. Méně někdy znamená více. Co říkáte na tyto obývací stěny, líbí se vám? Obývací stěna GALIA 1Obývací stěna GALIA 1Obývací stěna GALIA 2Obývací stěna GALIA 2Obývací stěna MONACO 11Obývací stěna MONACO 11

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS