23/7
Moderní obývák aneb jak si vkusně zařídit obývací pokoj

Moderní obývák aneb jak si vkusně zařídit obývací pokoj

23. července 2009 v 00.00 , Nábytek

Sponzorované odkazy:

Obývací pokoj by měl být srdcem každého domu, jelikož tato místnost zastává funkci rodinnou, společenskou, kulturní, odpočinkovou, sváteční i reprezentativní. V obýváku se zpravidla setkává celá rodina, pořádají se zde rodinné oslavy a přátelská sezení. Moderním koncepčním řešením obývacího pokoje je vytvoření dokonalého prostoru, který bude disponovat dostatečným přísunem denního světla, vzdušností a volností. K aktuálním trendům patří propojení obývacího pokoje s kuchyňským koutem a jídelnou nebo začlenění obývacího pokoje do vstupní haly.

Nábytek v moderním obývacím pokoji

K aktuálním nábytkovým trendům patří minimalistické pojetí, jednoduchost a hladkost nábytkových linií. Masivní a mohutné nábytkové stěny jsou nahrazeny nízkými televizními stolky, vitríny s porcelánem či sklem nahradily jednoduché police nebo menší skříňky. Důraz se klade především na vzdušnost a odlehčený prostorový vzhled s cílem zdůraznit jednotlivé solitérní nábytkové prvky.

Dominantou obývacího pokoje je sedací souprava, která by vedle funkce estetické měla splňovat především funkci komfortní. Velikost a tvar sedací soupravy bychom měli přizpůsobit prostorovému řešení obývacího pokoje, neboť ne každý typ je vhodný do všech interiérů. Aktuálním trendem jsou sedačky kožené, které disponují řadou předností a svým majitelům tak nabízejí vysoký komfort užití.

Interiéru obývacího pokoje je nutné přizpůsobit především barevné provedení sedací soupravy, které by se mělo dokonale snoubit nejen s nábytkem, ale především s bytovými doplňky a použitými textiliemi.

Nezapomeňte na osvětlení ani na doplňky

K důležitým zařizovacím předmětům patří osvětlení, které by mělo vyplňovat a zároveň osvětlovat centrální část obývacího pokoje. K aktuálním moderním trendům v oblasti osvětlení obýváku patří bodové rampy, jež jsou nabízeny v nejrozličnějším materiálovém, tvarovém i barevném provedení.

Celkovou atmosféru moderního obývacího pokoje dotváří podlahová krytina, jejíž volba záleží především na našem osobním vkusu. Obývací pokoj lze pokrýt podlahou plovoucí, korkovou, bambusovou, dřevěnou, keramickou nebo linoleovou. Celoplošné kobercové pokrytí je dnes v obývacích pokojích tabu, avšak menší kusy koberců vyplňující prostor pod konferenčním stolkem tvoří oživení interiéru.

Útulnost obývacího pokoje dotvářejí drobné bytové doplňky, ke kterým patří polštářky, vázy, květiny, sošky nebo svíčky. Při výběru dbejme na to, aby jednolité kusy mezi sebou navzájem ladily, a řiďme se pořekadlem, že méně je někdy více.

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS