10/7
Tipy na hezké vybavení a doplňky pro obývací pokoj

Tipy na hezké vybavení a doplňky pro obývací pokoj

10. července 2013 v 01.00 , Bytové doplňky , Bytový textil , Byty , Design , Křesla a sedací soupravy , Kuchyně , Nábytek , Obývací pokoje , Stoly a stolky

Potřebujete do obývacího pokoje klasickou obývací stěnu nebo novou sedačku? Hledáte konferenční stolek, který by se vám nejlépe do celé místnosti hodil či pohodlné relaxační křeslo? Obývací pokoj lze snadno a jednoduše zařídit. Pojďme se společně podívat na to, co do takového interiéru patří.

Obývací pokoj

Obývací pokoj je často nejdůležitějším pokojem domu. V této místnosti se schází rodina, přátelé, zvete sem hosty a probíhají zde i oslavy. Obývák je místnost, kde se večer pohodlně usadíte na křeslo či lehnete na gauč a díváte se na televizi nebo relaxujete při poslechu své oblíbené hudby. Tyto důvody a mnohem víc jsou důležité na to, aby se zde každý cítil dobře a pohodlně.

Inspirace

Každý si může zařídit obývací pokoj tak, jak chce. Jedině, co k tomu potřebujete, je inspirace, čas a peníze. Někdo upřednostňuje a vyhledává spíše moderní styl. Mezi ten se řadí zejména kombinace nízkých závěsných skříněk, velká plazmová televize a pohodlná rozkládací pohovka s velkými úložnými prostory. Zařiďte si obývací pokoj podle vašeho stylu, vkusu a designu i vy.

Obývací pokoj s jídelnou

Nejmodernějším prvkem posledních let je spojený obývací pokoj s jídelnou. Zpravidla se jedná o tu největší část domu, která je dominantní díky velkému jídelnímu stolu a velké rozkládací pohovky. Nejčastějším tvarem této místnosti je obdélník. Nábytek a dekorační prvky lze tak dobře rozmístit a navíc i využít centrálního prostoru.
Zkuste se pohodlně usadit a rozmyslet si, jak nejlépe rozmístit nábytek, aby celkový výsledek nevypadal nepromyšleně a neprakticky. Můžete si např. místnost rozdělit do tzv. zón a koutů. Mám tím na mysli např. televizní kout, jídelní kout, odpočinková zóna, čtecí kout a podobně.
Jídelní kout by měl být co nejblíže ke kuchyni a navíc osvětlen co nejvíce přirozeným světlem.

Televizní kout a sedací soupravy

Většina lidí má obývací pokoj spojený zejména s večerním sledováním televize a posezením s přáteli. Proto je důležité, abyste měli dostatek sedacího nábytku. Trojsedačky, křesla a menší pohovky doplněné s konferenčním stolkem uprostřed je to pravé. Pohodlné jsou také sedačky do tvaru L, taburety a sedací pytle. Rohové sedačky využijí roh místnosti a také vám uspoří místo. Pokud si pořídíte rovnou sedačku, raději jí umístěte do prostoru (bude působit masivně).

Knihovny

Elegantním řešením a zároveň moderním doplňkem jsou knihovny. Nejlepším řešením je, nechat si udělat knihovnu na míru. V obchodech sice seženete hotové knihovny, ale z 90% jsou zbytečně velké a hluboké. Mnohem lépe vypadají knihovny ve formátu A5 s kratší stranou 15 cm.

Do obývacího pokoje patří celá řada dalších doplňků. Berte ohled i na barvu stěn, barevné doplňky, deky, polštáře, květiny, lampy, svíčky, lustr apod.

Zdroj fotografií: mt-nabytek.cz

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS