4/7
TOP tipy na ideální kuchyni

TOP tipy na ideální kuchyni

4. července 2015 v 00.00 , Bytové doplňky , Design , Domácí spotřebiče , Kuchyně , Nábytek , Nádobí

Sponzorované odkazy:

Ideální kuchyně je snem každého, a nejen žen. A když vezmete v potaz našich 10 TOP tipů, ideálu kuchyně se velmi přiblížíte.

Ano, všechno kolem kuchyně je omezeno prostorem, polohou kuchyně, stylem i financemi. Proto je důležité si vše důkladně promyslet a naplánovat tak, aby všechno v prostrou kuchyně do sebe funkčně i stylově správně, a vhodně zapadalo. V ideálním případě vyplnit skříňkami i místa těsně pod stropem. Tak lze získat úložný prostor navíc, vhodný k ukládání méně využívaných věcí.

Vestavbám spotřebičům

Těchto chytrých pomocníků přibývá a ne všechny lze dobře umístit. Prostor v kuchyni se velmi ušetří a získá na kompaktnosti využitím vestavěných spotřebičů, které lze často efektivně začlenit do kuchyňského nábytku a případně i schovat za jeho dvířky. V současnosti je běžnou věcí mít spotřebič za dvířky shodnými se samotným materiálem kuchyně.

Jasmin/Flickr.comJasmin/Flickr.com

Užitečný optický klam

Tím jsou všechny stříkané a mramorované materiály, které klamou tělem a zneviditelní, případně znečištění na ploše. Ať už se jedná o povrch přírodní, mozaikový nebo umělou napodobeninu. Takto provedené plochy v kuchyni způsobí, že vaše cákance nebo drobky nebudou vidět. Jejich elegance je již bonusem navíc.

Barvy, barvičky

Samozřejmě lze si pořídit syté barvy, ale ty se rychle okoukají. Neutrálními a tlumenými barvami si zajistíte kuchyni, kterou můžete vhodnými doplňky během roku sezónně krásně barevně doladit. Taková bílá nebo světle šedá jsou velmi šik, naopak tmavé barevné tóny dodávají prostoru na exkluzivitě, i když podstatně zmenší prostor.

Zlatý trojúhelník

Bez ohledu na design a styl, každý správná a dobře fungující kuchyně by měla mít zlatý trojúhelník. Tím se rozumí umístění hlavní pracovní plochy do trojúhelníku, jejichž špičky tvoří lednice, dřez a sporák. A nehledě na velikost kuchyně, by vzdálenost mezi nimi neměla být větší než 3 metry. To zaručí praktický a účelný pohyb v prostoru při přípravách a vaření.

ElenaJodisite/Flickr.comElenaJodisite/Flickr.com

Clever light

Na kuchyňskou linku, skříňky a mezi vrchní a spodní části jsou vhodná bodová nebo halogenová světla. Stropní světlo a nasvícení některých zón je jich doplňkem. Celver light chytře kombinuje prodloužené světelné lišty a bodovky s nezávislým vytáčením a intenzitou světla.

Bezúchytný systém

Velké a mohutné úchyty jsou dávno minulostí. Někdo má retro styl rád, ale takové úchyty jsou jen zdrojem prachu, i místem úrazů a potlučenin všech obyvatel domácnosti, hlavně dětí. Dovolí-li to design a styl kuchyně, volte bezúchytný systém, případě zahloubené úchyty. Jsou to verze pohodlné a tiché, v případě že styl kuchyně nedovolí toto řešení, jsou ideálem úchyty z matného chromu nebo nerez oceli, které lze snadno se udržovat.

Vyplňte kouty a rohy

Všechny spodní kouty v kuchyňské lince a nábytku dobře zúročíte s celovýsuvným systémem a hlubokými zásuvnými skříňkami. Hluboké jsou ideální pro hrnce a pánve, mělké naopak k ukládání drobností.

Úvodní obrázek: LidorYennman/Flic­kr.com

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS