22/3
3 tipy pro elegantní zařízení ložnice

3 tipy pro elegantní zařízení ložnice

22. března 2018 v 21.45, Nábytek

Stavíte nový domek nebo kompletně rekonstruujete a dozrál čas na to, abyste popřemýšleli o celkovém vzezření ložnice? Rozhodně se nejedná o nijak jednoduchou záležitost. Vždyť skloubit veškeré vybavení s celkovým charakterem místnosti a ostatními aspekty není vůbec jednoduché. Pokud máte strach, že by se vám to nemuselo úplně podařit, jste na správném místě. My se totiž budeme ložnici věnovat velmi podrobně, a to ve třech základních krocích. Právě tyto 3 tipy by měly být základem pro elegantní a funkční vzhled ložnice.

Praktická a jemná výmalba

Určitě je dobré vědět, jak vymalovat ložnici. Pastelové barvy by se v této místnosti příliš uplatňovat neměly. Naopak vsaďte spíše na jemné odstíny laděné do chladnějšího rozpoložení. Moc hezky vypadá kombinace bílé a světle modré. Určitě lze ovšem volit i jiné barvy dle vaší oblíbenosti. Taková červená působí romanticky a vášnivě. Co třeba oranžová barva? Někdo ladí celou místnost do bíla. Sázka na tuto barvu v kontrastu s tmavými dřevinami stojí za vyzkoušení.

Bytelná postel z masivu

Postel z masivu, foto: atan.cz

Postel z masivu, foto: atan.cz

Různých typů postelí se na trhu nachází v podstatě skoro nekonečné množství. Skutečnost je ovšem taková, že stále nejoblíbenější jsou modely z masivu. Není se vůbec čemu divit, poněvadž masivní dřevo je pevné, bytelné, a navíc voní. Když se k pevné bukové konstrukci přidají ještě elegantní lamelové rošty, je na světě krásná postel, která vás ještě přežije. Vybírat lze ale i mnohé jiné variace. Nabízí je například nábytek Atan.cz.

Nezapomínejte vše oživit osobitými doplňky!

Do ložnice nepatří různé vazby a lapače prachu. Pokud doplňky volíte, buďte vkusní a maximálně věcní. Optimální jsou zejména funkční police nad samotnou postelí anebo hodiny, případně budík. U druhé ložnice pro hosty se vyplatí i nákup kvalitní komody. Fantazii se meze nekladou, nicméně myslete i na funkčnost.

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS