25/6
Dýchejte doma čistý vzduch

Dýchejte doma čistý vzduch

25. června 2015 v 00.00 , Domácí spotřebiče , Kuchyně

Sponzorované odkazy:

Sedíte doma a cítíte, že se vám špatně dýchá, máte sucho v ústech, praskají vám rty? Pravděpodobně je to způsobeno tím, že nemáte v bytě správné ovzduší. Jak to napravit, abyste se doma cítili dobře?

Sucho a vlhkost

Problém představují buď sucho a nebo naopak přílišná vlhkost. Pokud se vlhkost v bytě sníží pod 40 %, jistě to pocítíte. Vysoušení sliznic i kůže, těžké dýchání, praskání rtů… To není nic příjemného. Nejen, že to narušuje vaši domácí pohodu, ale může to mít následky i pro vaše zdraví.

zvlhčovač; zdroj: bionaire.czzvlhčovač; zdroj: bionaire.cz

Koupit lze zde za 2 390 Kč.

Druhým úskalím je suchý vzduch. Pokud je vzduch ve vašem bytě nebo domě příliš suchý zvyšuje se riziko infekce. Tělu se snižuje schopnost bránit se virům, bakteriím a alergenům.

Jak řešit suchý vzduch?

Nejlépe se dá suchý vzduch řešit pomocí zvlhčovače vzduchu. Zvlhčovače pracují na bázi horké nebo studené páry a nebo ultrazvuku. Každý z nich má svá pro i proti. Nejvíce se používá ultrazvukový. Před koupí si zjistěte, který je ten nejvhodnější pro vás. Ideální vlhkost vzduchu je 50 %. Šedesát je již příliš, čtyřicet málo.

Jak řešit vlhký vzduch?

O zvlhčovačích na suchý vzduch už jste nejspíše slyšeli. Ale pro řešení příliš vlhkého vzduchu existují tzv. odvlhčovače. Vlhký vzduch pomáhá vzniku plísní, hniloby, opadávání omítky i chátrání celé nemovitosti. Takže neškodí jen vašemu zdraví, ale i majetku. Pokud tedy máte tento problém, pořiďte si odvlhčovač. Vybrat můžete mezi absorpčním a kompresorovým. Kompresorový je, na rozdíl od absorpčních, vhodný do vytápěných místností.

čistička vzduchu; zdroj: bionaire.czčistička vzduchu; zdroj: bionaire.cz

Čističku vzduchu si můžete zakoupit zde za 3 090 Kč.

Nadechněte se čistého vzduchu

Pro dokonalou kontrolu nad vaším domácím ovzduším si můžete pořídit i další vychytávky. Jednou z nich je digestoř. Ta zajišťuje odsátí nežádoucích pachů z vaření, které se mohou šířit po celém bytě, což je často velmi nežádoucí. Pomoci vám může i čistička vzduchu, která vás zbaví alergenů, prachu i plísní. Některé umí vzduch také osvěžit.

Úvodní obrázek: Dave Johnston/flickr.com

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS