24/7
Vybíráme postele: pět nápadů na kvalitní spánek

Vybíráme postele: pět nápadů na kvalitní spánek

24. července 2014 v 21.15 , Ložnice

Sponzorované odkazy:

Chybí vám kvalitní spánek? Zdá se vám, že když se ráno probudíte, jako byste ani nespali? Toužíte se probouzet svěží a plní energie? Pokud chcete skutečně zlepšit kvalitu spánku a samozřejmě i kvalitu vašeho života, pojďme se společně podívat, jak na to.

Matrace

Mezi hlavním kritériem pro zdraví a hlavně dobrý spánek patří výběr té nejpohodlnější a zdravotně nezávadné matrace. Při nákupu matrace si musíte předem rozmyslet, pro jaký účel a komu je matrace určena. Je rozdíl, zdali budete na matraci spát denně, či jen o víkendu na chalupě nebo jestli kupujete matraci pro menší dítě. Samozřejmě důležitou roli při výběru hrají i finance, které hodláte na nákup kvalitní matrace investovat. Myslete ovšem na pohodlí a zejména vaše zdraví – na něm se šetřit nevyplácí.

Rošt

Druhým kritériem pro kvalitní spánek hraje výběr roštu. Aby matrace plnila svůj účel na 100%, musí ležet na kvalitním roštu. Při špatném výběru se může statá, že vás nebude správně podpírat a dojde k pokřivení zad. Rošty můžete vybrat jak dřevěné laťové, tak i lamelové. Optimální vzdálenost latí by měla být cca 4 cm. Opět nutno sdělit fakt, že mezery větší než 6 cm mohou deformovat matraci. Naprosto ideální je polohovací rošt, mechanicky nastavitelný nebo dokonce rošt s elektromotorkem, které umožňují nadzvednutí hlavy nebo obojího zároveň.

Postel

Další hlavní roli pro klidný a ničím nerušení spánek hraje velikost postele. Určitě mi dáte za pravdu, že usnout na malé a krátké posteli není zrovna příjemné. Někteří lidé se rádi rozvalují a užívají si prostorné postele. Pamatujte, že postel by měla být větší minimálně o 20–25 cm než člověk, který na posteli spí. V dnešní době si můžete vybrat postel 90 cm širokou, 140cm, 160, anebo dokonce i 180 cm. Samozřejmě je možné nechat postel vyrobit přímo na míru a dle vašich představ.
Postele bývají nejčastěji z přírodního materiálu (dřevěného masivu, dřevotřísky, ratanu), ale nabízejí se i kovové postele se zajímavějším designem.

autor: Chamira.lasanthaautor: Chamira.lasantha

Kde spát

Abyste dosáhli dobrého a kvalitního spánku, musíte si vybrat kvalitní postel, matraci a rošty, jak bylo uvedeno výše. Ale jen toto nestačí. Myslete i na to, kde umístíte postel. Nejideálnější místo pro ložnici je východní strana, kde vás ráno příjemně probudí sluneční paprsky.
Postel by se měla opírat čelem o zeď a z obou bočních stran by mělo být volné místo, aby do ní měl přístup každý ze své strany.
Na nějaké skříňky a poličky nad hlavou raději zapomeňte, často se stává, že nekvalitní zavěšení může spícího člověka poranit a navíc většinou způsobují nespavost a noční můry.

Odstraňte rušivé elementy

Poslední radou je, odstranění všech rušivých předmětů. Možná si říkáte, že v dětství se vám spalo mnohem líp než teď. Je to samozřejmě dáno nejen věkem, starostmi, které máte, ale v dětství jste neměli v ložnici notebook, mobilní telefon, televizi ani tablet. Tyto rušivé elementy totiž snižují kvalitu spánku. Raději je nechte odložené v jiné místnosti a užijte si noc a spánek naplno.

autor: Architecturistautor: Architecturist

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS