4/7
Postele s úložným prostorem

Postele s úložným prostorem

4. července 2012 v 00.00 , Nábytek

Sponzorované odkazy:

Stálý nedostatek místa řeší většina českých domácností. Páry, spolubydlící i celé rodiny den co den zkouší vymyslet, jak nejlépe využít každý metr svého bytu či domu. Dobré úložné prostory se tak stávají nepostradatelnou součástí našich životů. Oblíbené jsou vestavěné skříně. V nich si získávají stále více své místo speciální vaky, které po odsátí vzduchu zmenší objem na minimum. Velmi praktickým společníkem se mohou stát úložné prostory, které jsou součástí postelí. Jedná se o funkční prvek, jenž ušetří mnoho místa.

Při výběru postele je nezbytné zhodnotit její konstrukci, velikost materiál a zapomínat bychom neměli na již zmíněné úložné prostory. Jedná se o zdánlivě nedůležitý prvek, ale tento prvek nám jednou může být velmi nápomocný. Podívejme se na pouhé zastlání peřin. Bez úložných prostor zůstávají peřiny složené na posteli, případně pro ně máme určenou skříňku. Postele s úložným prostorem umožní pohodlné uložení peřin do bezprostřední blízkosti postele. Každá rodina by měla zvážit, že manželská postel s úložným prostorem, je opravdu praktickým pomocníkem.

Také je nutné zvážit komu je postel určena a v jakém se bude nacházet interiéru. Zakoupit lze jednolůžkové postele s úložným prostorem i dvoulůžkové postele s úložným prostorem.

Rozhodnout se lze také mezi konstrukcí postele a materiálem. Nabídka je pestrá a zahrnuje čalouněné postele, dřevěné konstrukce i konstrukce z bio kůže.

Dalším faktorem se při rozhodování může stát způsob otvíraní postele. To může být od nohou postele nebo ze strany.

Postele s úložným prostorem v dětském pokoji

Úložné prostory mohou být přímo součástí postele a nebo se jedná o speciální konstrukci větších a menších šuplíků. Bytový design se stále vyvíjí a současně se zaměřuje na praktické využití prvků v domácnosti. Úložné prostory jako součást postelí se proto stále více vyvíjí a zdokonalují. Jedná se především o vyvýšené postele s úložným prostorem. Ideální zejména do dětských pokojů.

Obecně můžeme říci, že dětské postele s úložným prostorem (ať už se jedná pouze o jednolůžkovou postel s menším úložným prostorem) jsou vhodné zejména do menších panelákových bytů.

Dobré využití mají také patrové postele s úložným prostorem, které ušetří v dětském pokoji velkou část místa a umožní ponechat větší prostor na hraní. K dispozici jsou na příklad vyvýšené postele, které poskytují prostor pro psací stul nebo gauč a zároveň je součástí šatní skříň.

Zdroj: www.nabytek-forliving.cz

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS