30/12
Vybíráme postel – pět nápadů na kvalitní spánek

Vybíráme postel – pět nápadů na kvalitní spánek

30. prosince 2013 v 00.00 , Ložnice

Sponzorované odkazy:

Postel bývá jakýmsi krásným symbolem vztahů, ať už přátelských, nebo manželských. Jedná se o natolik nutný kus nábytku, že se bez něj žádná začínající domácnost neobejde. I v mém životě nastal tento velký zlom. Po studentských létech strávených na matracích a po prvních garsoniérách, kde jsme vše vyřešili gaučem, přichází čas na postel. Říkám si, když už postel, tak kvalitní. Podělím se s vámi o mé poznatky z průzkumu trhu, a tak snad dodám do vašich domácností i trochu inspirace.

Postel s úložným prostorem. Autor: www.ikea.comPostel s úložným prostorem. Autor: www.ikea.com

Tip číslo jedna – Design postele rozhoduje?

Jako klasická žena přemýšlím zejména o vnější kráse samotné postele. Musí perfektně ladit s interiérem a měla by být vyrobena i z toho správného materiálu. Který to je? Dřevo, kov…a co udělej si sám, ala paletové desky?

Tip číslo dva – rám postele

Když mluvíme o materiálu, musíme zmínit rám postele. Je to poměrně důležitý prvek – jak jinak by nám postel držela pohromadě, že. Dnes je velká nabídka postelí s úložným prostorem, což mi přijde naprosto fascinující. Mít kam schovat peřiny a zároveň využít místo pro věci, které člověk nepoužívá každý den. Zajímejte se při výběru zejména bytelností rámu. Konstrukce je základ a musí unést patřičnou zátěž.

Postel s dřevěným rámem. Autor: www.ikea.comPostel s dřevěným rámem. Autor: www.ikea.com

Tip číslo tři – jednolůžko nebo dvojlůžko?

Napadá mne také fakt, že je možné koupit postel manželskou nebo na opak oddělenou. Oddělené postele je přeci možné srazit k sobě a této praktičnosti využívat do budoucna (při přemístění do jiného pokoje atp.). Na řadě je tedy otázka – společné rošty, nebo oddělené? Společnou matraci nebo dvě oddělené matrace?

Tip číslo čtyři – vybíráme rošty

Při diskuzích s přáteli jsme přišli na jednu zásadní chybu při výběru postele a tou je společný rošt. Když je na příklad jeden z partnerů nemocný a necítí se dobře, může si rošt nastavit do potřebné polohy. Ideální je tedy rošt s nastavitelnou hlavou nožní částí.

Postel s kovovým rámem. Autor: www.ikea.comPostel s kovovým rámem. Autor: www.ikea.com

Tip číslo pět – matrace jsou základ

Jsme u velmi důležitého prvku, který je opravdu základem kvalitního spánku – matrace. Opět se přikláním k odděleným matracím, protože každý z nás má jiné tělesné dispozice a je známo, že muži jsou převážně větší váhy. Jejich matrace bývají proležené po kratší době, než je tomu u žen a tak je třeba je v kratším časovém intervalu vyměnit.

Jak vybrat tu správnou matraci?

Základem je ozkoušet si matraci „na vlastní tělo.“ Pružiny, pěna a latex – takové jsou možnosti výběru. Nelze přesně říct, jaký typ si vybrat, protože každému vyhovuje něco jiného. Dejte si při výběru záležet a poraďte se s odborníkem.

Pružinová matrace. Autor: www.ikea.comPružinová matrace. Autor: www.ikea.com

Zdroj úvodní fotografie: www.ikea.com

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS