4/12
Automaticky ovládaná vrata a brány, cesta ke spokojenosti

Automaticky ovládaná vrata a brány, cesta ke spokojenosti

4. prosince 2013 v 15.45 , Domy

Můj dům – můj hrad, říkají Angličané a nepochybně mají pravdu. Bydlení je soukromým prostorem, kde je nám dáno mnohem více svobody, než je tomu v prostoru veřejném. O ten se totiž nemusíme tolik dělit s ostatními uživateli, a tak si také můžeme upravovat pravidla podle našeho gusta. Nejedná se přitom jenom o pravidla chování. Na webu Homemag.cz se pochopitelně věnujeme především otázce bydlení a jeho zařizování, což rovněž vyžaduje nejedno rozhodnutí. Bydlení v rodinném domu pak znamená starosti navíc. Na starost totiž máme vedle interiéru také exteriér, včetně pozemku.

Elegantní garážová vrata, zdroj: Unoal.czElegantní garážová vrata, zdroj: Unoal.cz

Garážová vrata

Spolu s bydlením v rodinném domě úzce souvisí cestování. Ať už se vydáváme do práce, anebo vykonáváme cesty za soukromými účely, jako je navštěvování rodiny či přátel, nakupování, využívání kulturních služeb a tak dále, klade to na nás nejeden úkol. Pokud není k dispozici veřejná doprava, je třeba se zvláště zabývat garážováním osobního automobilu. Výhody garáží jsou mnohé, ale především se podepisují na kvalitnější ochraně umístěného dopravního prostředku. Auta mnohem méně sužují různé výkyvy počasí, stejně tak odpadá nepříjemná činnost údržby, a to zvláště v zimním období. K naprosté dokonalosti je pak celá věc dovedena s automatizovaným otevíráním a zavíráním garážových dveří. Garážová vrata sekční představují v tomto ohledu ideální volbu.

Jejich chod je spolehlivý a tichý. Celá sekce jezdí v kolejnici na kladkách s kuličkovými ložisky, otevírá se směrem dovnitř ke stropu. Navíc je vybaven mechanismus pružinou nadlehčující vrata. Z bezpečnostního hlediska je třeba zmínit, že sekční garážová vrata disponují zpravidla úpravu tvaru, aby bylo zabráněno úrazům, jako je skřípnutí si prstů a tak podobně. Velkým výběrem překypují naopak tato vrata v oblasti dekorů, barev, designů a doplňků.

Posuvná brána, zdroj: Unoal.czPosuvná brána, zdroj: Unoal.cz

Posuvná brána

Maximální pohodlí zajišťují také pojezdové brány. Jejich účel je tentýž jako v případě sekčních garážových vrat, to znamená co nejvíce usnadnit provoz auta. Posuvnou bránu tvoří jedno křídlo, jejíž pohyb zabezpečuje podlahová kolejnice. Vlastní pohyb je umožňován motorem, jehož výkon musí odpovídat s celkovou váhou brány a jenž je vybaven schopností rozpoznávání překážek. Pojezdovou bránu lze opět ladit do různých barev, naším tipem je pozinkovaný nátěr.

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS