6/5
Rámy na obrazy

Rámy na obrazy

6. května 2013 v 00.00, Bytové doplňky

Sponzorované odkazy:

Obrazy, malé obrázky a fotky činí naše domácnosti útulné a zabydlené. Holé stěny sice nesou prvky moderního minimalismu, ale nic se nemá přehánět, a tak se téměř žádný pokoj neobejde bez drobné dekorace v podobě obrázku. Klasické obrazy na nějaký čas sice zastínil trend samolepících tapet a obrazů z Ikei (tedy převážně obrazů bez rámu), ale dnes už se zase rádi poohlédneme po pěkném obrazu v rámu, obzvláště v rámu ozdobném.

Rámy na obrazy (http://www.homemag.cz)

Je sychravé pondělní ráno a já vyrážím obhlédnout nabídku rámů na obrazy v kamenných obchodech i velkých obchodních centrech. Začínám v papírnictví, kde mají již ve výloze nabídku rámování obrazů. Vypadá to, že typů rámů je poměrně dost, ale laxní a neprofesionální přístup obsluhy mne nutí brzy odejít.

Ovšem hned za rohem se ukrývá rodinné rámařství s malým pánem za velkým stolem. V řemesle se očividně vyzná a jeho roztomilý přístup mne ohromuje. Zjišťuje, o jaký typ rámu mám zájem, o jakou velikost a případně materiál (protože „moderní doba přeci nabízí i rámy plastové“ – vysvětluje mi). Zajímám se především o zdobený dřevěný rám ve stylu baroka. Před zadáním zakázky musím znát přesné rozměry a vybrat si podle vzorníku typ, který se mi líbí. Cena se pohybuje v rozmezí 200 – 500 korun za metr čtvereční a odvíjí se od daného typu rámu. Zhotovení trvá do týdne, případně do dvou týdnu (když není daný typ na skladě).

Rámy na obrazy (http://www.homemag.cz)

Takovýto rám na zakázku vybíráme v případě, že se snažíme zakomponovat jej dokonale do našeho interiéru. Zarámovat si můžeme nechat jakýkoliv obrázek nebo také fotku. V případě atypických rozměrů, je rám na zakázku ideálním řešením. V některých obchodech a obchodních domech lze ovšem také zakoupit zajímavé ozdobné rámy, ať už to jsou v základu zlaté rámy, anebo dřevěné rámy.

Rámy na obrazy (http://www.homemag.cz)

Obzvláště těžko se shání kulatý rám na obrazy. Doporučuji navštívit bazar s nábytkem a bytovými doplňky. Já jsem v jednom objevila velký kulatý obraz s nádherným rámem. Cena byla pouhých dvě stě korun a rám byl zcela zachovalý. Po odstranění původního obrázku nám tak vznikne perfektní rám na nový obraz či fotku.

Obrazové rámy lze pochopitelně sehnat i v obchodních centrech. Již hotové či výrobu na zakázku naleznete na příklad v Hornbachu. Nabídka je velká a vybere si snad každý. Hned na první pohled se mi líbí velmi zdobný stříbrný a zlatý rám. Může posloužit jako zajímavý dekorační prvek do moderního interiéry či přímo do obchodního interiéru v zámeckém stylu. Zhotovení opět do čtrnácti dnů.

Rámy na obrazy (http://www.homemag.cz)

Hotové obrazové rámy si lze objednat i z pohodlí domova. Krásné zdobené rámy naleznete na stránkách www.nabytek-forliving.cz.

Foto: Thinkstock

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS