6/11
Ložní povlečení jako základ zdravého spánku

Ložní povlečení jako základ zdravého spánku

6. listopadu 2011 v 00.00 , Bytový textil , Ložnice

Sponzorované odkazy:

Předchůdcemi kvalitního ložního povlečení jsou zvířecí kožešiny, které sloužily nejen jako přikrývky, ale také jako spací podložky. První textilie, které splňovali funkci povlečení, byly vyrobeny pouze z dostupných, přírodních materiálů, v nikterak upravené podobě. Jednalo se zvířecí srst kombinovanou s rostlinnými vlákny.

Kvalitnější povlečení se objevilo až na počátku středověku, ovšem bylo dostupné jen vyšší, bohaté vrstvě. O sériové výrobě textilií, potažmo i o ložním povlečení, můžeme hovořit až od přelomu 18/19. století, kdy bylo zavedeno průmyslové odvětví.

Kvalitu povlečení určuje materiál, jenž tak ovlivňuje kvalitu spánku a zdraví (zejména pro alergiky, astmatiky, ekzematicky, …). Naštěstí na našem trhu existuje široké zastoupení materiálového i kvalitativního výběru.

Garancí kvality je bavlna

K nejoblíbenějším typům ložního povlečení patří to bavlněné. Ovšem i v tomto případě platí, že není bavlna jako bavlna. Při výběru bavlněného povlečení buďme obezřetní, je nutné si přečíst složení i gramáž látky. Některé bavlněné povlečení je smícháno se syntetickými materiály, nejedná se tedy o 100% bavlnu.

Bavlněné povlečení nabízí velmi příhodné vlastnosti. Je příjemné na dotyk, dokonale saje pot, je snadné na údržbu.

Oblíbený je krep

Krepové povlečení se stalo velmi oblíbeným, a to zejména proto, že ho není nutné po vyprání žehlit. K jeho dalším přednostem patří zachování stálé barevnosti, krepové povlečení tedy zůstane po dlouhou dobu v zánovní podobě.

Krepové oblečení však oceníme při styku s pokožkou těla – je hebké, měkké, příjemné na dotyk a hlavně dokáže maximálně vstřebat pot.

Satén nahrazen bavlněným saténem

Satén kombinovaný s vysoce kvalitní bavlnou má daleko příznivější účinky, než satén klasický. Od saténového povlečení se bavlněný satén liší tím, že neklouže, neelektrizuje a především nechladí, ale naopak příjemně hřeje. Díky těmto přednostem je bavlněné saténové povlečení považováno za jedno z nejluxusnějších a samozřejmě také nejdražších druhů.

zdroj: http://www.thetextileicon.com/…d-sheets.htm

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS