16/3
Designová křesla: Jaké jsou trendy mezi křesly?

Designová křesla: Jaké jsou trendy mezi křesly?

16. března 2011 v 00.00 , Křesla a sedací soupravy , Nábytek

Sponzorované odkazy:

Křeslo – malý dílek interiérového vybavení, který však hraje významnou a neodmyslitelnou roli ve všech moderních a plnohodnotných domácnostech. Ať už je řeč o křeslu kancelářským, masážním, sedačkovém nebo relaxačním, vždy si ho pojíme se synonymem odpočinku a pohodlí.

Funkčnost přebíjí design

Při výběru křesla bychom měli vnímat především stránku praktickou, tedy technické, funkční a ergonomické vlastnosti. Ne vždy však tomu tak opravdu je a nad zdravím hlediskem zvítězí krása a styl.

Naštěstí existují firmy, které dokáží tyto dva aspekty skloubit do jednoho a vytvořit tak designovou nádheru se všemi „nej“. Designová křesla poté splňují i ty nejnáročnější požadavky na pohodlí a funkčnost, estetickou hodnotu a nadčasový prvek.

Kreativita kombinovaná s minimalismem

K současným trendům ve světě křesel patří minimalistické pojetí, které se nese v duchu jemných tónů, čistých linií, přírodních materiálů a nedráždivém stylu. Důraz je kladen na jednoduché a elegantní linie, které maximálně vyniknou v prostorově řešených interiérech.

Trendy jsou především materiály, které by měly být nové, neokoukané, kvalitní a stylové. Upřednostňují se materiály přírodní, v četném zastoupení kůže a dřeva, dále následuje kov v matné povrchové úpravě.

Co se barev týče, pro rok 2011 budou absolutními vítězi barvy nenápadné, smetanové, krémové, tmavé odstíny hnědé – čokoládové, barva kávy a tmavé odstíny lila, která pokračuje z roku předešlého.

Pro odvážnější a hravé interiéry se stanou trendy barvami bláznivé, výrazné a kreativní barevné kombinace. Tento rok bude hrát prim pro barvy svítivě zelené v kombinaci s černou, výrazně oranžové nebo azurově modré.

Materiál potahů musí být kvalitní

Při výběru interiérového křesla je nejdůležitější jeho potah, volit můžeme zpravidla mezi různými materiály textilií nebo kůží. Ačkoli je kůže velmi elegantním a luxusním materiálem, její údržba je oproti jiným textiliím, dosti náročná.

Textilní čalounění je ideální řešení, v současné době nabízí širokou paletu barevných odstínů, vzorů i stylů. Trendy řešením jsou potahy snímatelné, které lze po ušpinění vyprat v pračce nebo vyměnit za nové, úplně jiného vzhledu.

Designové vychytávky

K oblíbeným a trendy křeslům patří chaise longue, jenž nabízí uživatelsky pohodlné chvilky a reprezentativní vzhled. Chaise longue je typ relaxačního či odpočinkového křesla, který svým tvarem připomíná pohovku a umožňuje odpočinek v pololeže i v sedě. Klasická křesla mohou doplnit podnožky.

Oblíbeným typem křesla se staly i tzv. sedací vaky, které nabízejí příjemné posezení či položení v jakékoli poloze. Jejich nesmírnou výhodou je flexibilita a mobilita, která je hlavním lákadlem.

zdroj: http://www.jespen.cz/cz/kresla.php

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS