16/5
Křeslo Ušák

Křeslo Ušák

16. května 2009 v 00.00 , Křesla a sedací soupravy

Sponzorované odkazy:

Čtenáři ho milují, svým pohodlím se klasickému ušáku jen tak nějaké křeslo nevyrovná a jeho dlouhá historie mu takřka ukotvila pozici v nabídkách všech prodejců nábytku. Dříve se v katalozích objevoval spíše pod názvem křeslo čtenářské a to vzhledem k typu zákazníků, kteří si ho nejčastěji kupovali. Opět z jednoduchého důvodu; ušák se mu totiž přezdívá díky dvou obloukům po stranách v úrovni hlavy, které zabraňují, aby vám při náhlém usnutí spadla hlava. To by vás mohlo nejen probudit, ale minimálně byste se pak probudili s nesnesitelnou bolestí krku jako například při spaní v nepohodlném dálkovém autobuse. A právě čtenáři neznají lepší způsob relaxování, než usnout nad knížkou, což jim ušák umožňuje, a proto křeslo čtenářské.

Design Ušáku

Po stránce provedení nabízí toto křeslo designérům nespočet variant a doslova se na něm mohou vyřádit. Má vysoká opěradla, velké rozměry, protože člověk by se měl do něj podle původní idey doslova zabořit a tak je tu velký prostor pro kreativitu. Navíc má ušák zaběhlé provedení, takže je tu pro designéry prostor bořit zaběhnuté koncepce, což vždy vyhledávají. Vy tak můžete vybírat z naprostých klasik, které jste mohli vídat už u vašich prababiček, či se vydat cestou moderních a nekonvenčních trendů. Nicméně právě velké rozměry kladou velký důraz na prostor. Křeslo ušák nemá totiž prostorově ideální tvary a tak musíte vždy dbát na to, aby bylo umístěno v rohu, nebo alespoň u zdi místnosti.

Barvy a materiály

V dalších směrech už nejste omezeni a můžete si „hrát“ na nejnáročnějšího zákazníka, protože ušáky zažívají opětovně výrazný nástup, takže jsou jich doslova plné katalogy. Nejčastější jsou standardní pohodlné a měkké ušáky z bavlny, či jiných podobných materiálů. Snadno se ale dají pořídit i luxusnější varianty vyvedené v kůži, či neobvyklé modely s ratanovou konstrukcí. Je pravda, že jsou ušáky lehce konzervativní, co se týče barev, ale jak už jsme nastínili, kdo hledá, najde, a především mladí designéři dokážou divy. Je proto takřka nemožné najít omezující faktor, díky kterému byste si nemohli jedno z nejpohodlnějších křesel pořídit kromě zmíněné prostorové náročnosti.

zdroj: http://www.barrington.cz/, http://images.google.com/

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS