9/6
Látkové rolety

Látkové rolety

9. června 2009 v 00.00 , Bytové doplňky

Sponzorované odkazy:

Když Čech slyší výraz látkové rolety, téměř vždy se mu vybaví panelákové modely ze 70. let minulého století, které šly stáhnout jen někdy, vytahovat výjimečně a nejmodernějším odstínem byla hnědá. I když se to někomu může zdát zvláštní, pár „zasvěcených“ mi určitě potvrdí, že jsou látkové rolety stále velice oblíbeným bytovým doplňkem. Nabízí se klasická otázka laika, který je do jisté míry zdeformován právě zastaralou představou o bytové roletě: „Proč jsou i dnes oblíbené?“ Odpověď je jednoduchá; moderní látkové rolety jsou vyráběny z kvalitních materiálů, které mohou podtrhnout efekt venkovního světla v pokoji a v neposlední řadě jsou často barevným doplňkem, který podtrhuje provedení bytu.

Typy rolet

Základním modelem je klasická látková roleta, která se svým konceptem podobá „socialistickým“ modelům, nicméně má kvalitnější systém navíjení a nemusí sloužit pouze jako stínidlo, ale také jako interiérový prvek, jak už bylo nastíněno v úvodu. Další velice oblíbenou variantou je roleta s řetízkem, jejichž koncept se podobá žaluziím, protože jí lze stáhnout do jakékoliv polohy a regulovat tak míru zatemnění. Podobné funkce plní roleta s brzdou, kterou lze při vytahování zastavit v jakékoliv poloze, a která je zároveň pravděpodobně největší novinkou na trhu. Spíše zajímavostmi jsou pak rolety se závěsem, které jsou umístěny do zasunovacích postraních rámů, aby neproniklo naprosto žádné světlo, či řasené rolety, které mají budit co největší atmosféru přírodního prostředí.

Design

Po stránce provedení nejste nijak omezeni a lze sehnat takřka cokoliv. Materiály jsou k dispozici téměř všechny, takže obvyklé polyestery, různě kvalitní bavlny, ale také PVC rolety jsou k dostání. Kompletní barevnost je samozřejmostí a velice populární jsou dnes i vzory na látkových roletách. Ty mohou být buď nalepovací u levnějších modelů, nebo jsou všívány přímo do materiálů. Je opravdu těžké vyzdvihnout, či upozornit na některé modely, protože současný trh nabízí nespočet povedených možností, jak zkrášlit okna a i celý bytový interiér.

zdroj: http://images.google.com, http://www.rolety-praha.com/

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS