2/1
Předokenní rolety a venkovní žaluzie

Předokenní rolety a venkovní žaluzie

2. ledna 2014 v 17.45 , Bytové doplňky , Domy

Vnitřní a venkovní žaluzie vám přinesou nejen příjemnou estetickou změnu vašeho domu nebo bytu, ale plní mimo jiné také funkci regulační (teploty).

Předokenní rolety nebo záclony a závěsy?

Předokenní rolety získaly svůj název podle toho, kde jsou roletové schránky umístěny, tedy před samotným oknem. Jedná se o velice užitečný a praktický doplněk domu. Za úkol má hned několik funkcí. V chladném a mrazivém období vám tyto rolety dokážou snížit náklady na vytápění a tím pádem i ušetřit nějakou to korunu. Ušetříte cca 60% energie. Naopak v létě vás ochrání před nepříjemnými ostrými paprsky od slunce. Rolety zabezpečují zastínění nejen v průběhu horka. Jestliže potřebujete snížit hluk z okolí, předokenní rolety se o to snadno a lehce postarají.
Dalším charakteristickým a funkčním bodem je ochrana před zloději. Určitě jste si také všimli, že většina obchodů, butiků nebo kaváren má tyto rolety ve své výkladní skříni.
A co je naprosto bomba? Předokenní rolety se stávají v poslední době stylovým, moderním a vkusným doplňkem. Záclony a závěsy vycházejí z módy, praktičtější a modernější jsou rolety. Ušetřete si práci s praním záclon, ušetříte nejen za energii a vodu, ale také dokážete dům zabezpečit a uchránit v soukromí před očima zvědavých pohledů sousedů.

Předokenní roletyPředokenní rolety

Zatemněte si

Předokenní rolety vás zabezpečí a ochrání nejen během horkého léta, ale také se postarají o zatemnění, šero a přitemnění během dne. Jen si vzpomeňte, kolikrát vás z nenadání přepadla únava a vy jste měli chuť si odpočinout v šerém nebo tmavším protředí?

Montáž rolet

Předokenní rolety se dají namontovat na novostavbu, ale i již starší stojící stavbu. Způsobů, jak a kam namontovat rolety je více. Dají se přidělat nejen do výklenku přímo na okno, ale také na fasádu. Způsob stylu namontování předokenní rolety si můžete vybrat podle vzhledu domu nebo typu oken.
V případě novostavby je ideálním řešením zabudování předokenní rolety do prostoru překladu.

Venkovní žaluzie

Jedním z nejefektivnějších prvků venkovní stínící techniky jsou bez pochyby venkovní žaluzie. Dokáží odstínit až 80% slunečního záření. Nejen že se postarají o zajištění příjemného klima v domě, ale navíc umožňují regulaci světla v domu.
Můžete si vybrat žaluzie s elektrickým nebo manuálním ovládáním. Montují se buď přímo na okno, do předem připraveného prostoru pod fasádou nebo přímo na fasádu.
Tyto venkovní žaluzie umí snadno regulovat osvětlení, přímé sluneční záření, tepelné klima apod.
Čím dál více se stávají oblíbené nejen v kancelářích a komerčních budovách, ale i v běžných domácnostech. Záleží jen na vás, jakou barvu nebo model vyberete k vašemu domu. Myslete na to, že důležitým bodem je dobře sladit žaluzie s celkovou architekturou domu.
Oproti předokenním roletám dokáží lépe ventilovat vzduch a regulovat tak jeho přísun do interiéru.

Zdroj fotografií: rolety-vrata-zaluzie.cz

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS