20/7
Skleněné police prosvětlí interiér

Skleněné police prosvětlí interiér

20. července 2010 v 00.00, Bytové doplňky, Sklo

Sponzorované odkazy:

Nepostradatelným nábytkovým i interiérovým vybavením jsou jednoznačně nejrůznější druhy polic a poliček. V dnešních moderních interiérech hrají police či policové systémy roli spíše designovou, která mnohdy zanedbává stránku praktickou.

Sklo se začlení do každého interiéru

Výhodou skla je jeho lehkost, svěžest a mladistvost, jež se dokáží snoubit v jakémkoliv interiéru. A právě proto se staly skleněné police velmi oblíbeným doplňkem a úložným prostorem v nejednom interiéru.

K velkým přednostem skla, tedy i skleněných poliček, patří jejich schopnost prosvětlení interiéru. Díky transparentnosti skla dokáže polička odrážet denní světlo a sluneční paprsky a tím tak přispívá k celkovému prosvětlení prostoru.

Skleněná polička nemusí být ryze celoskleněná, ale může být doplněna i jiným materiálem. K nejčastějším doplňkovým materiálům patří dřevo, působivé je dřevo exotické, např. teak, bambus nebo ratan. Moderní kombinací je sklo s hliníkovým profilem, jež dobře vyniká v moderních interiérech.

Skleněné police prosvětlí interiér (http://www.homemag.cz)

Tvarové provedení skleněných polic

Finální podobu dostává skleněný výrobek v roztaveném stavu, což způsobuje, že ho je možné tvarovat do nejrůznějších podob. Tvarové provedení skleněných poliček tudíž nemá žádný omezený strop a finální podoba záleží pouze na návrzích či vkusnosti mistra skláře.

Poličky ze skla tudíž disponují nejrůznějšími podobami, v nabídce jsou poličky klasické, rovné, ale i nejrůznější atypy, jako např. vlnitá, oválná nebo kruhová polička. Dle stylu interiéru můžeme vybírat klasické provedení skleněných poliček nebo nejrůznější extravagantní modely, které jsou vhodné do moderních, nadčasových interiérů.

Skleněné police prosvětlí interiér (http://www.homemag.cz)

Uplatnění skleněných poliček

Nejširší uplatnění nacházejí skleněné police především v koupelnách, ve kterých je jejich využití nejširší. Zde jsou hojně zastoupeny především police rohového provedení, neboť právě v koupelnách je nutno šetřit místem. Oblíbené jsou i skleněné police nacházející se těsně pod zrcadlem nebo zrcadlovou skříňkou, které bývají velmi často prosvícené.

Dále můžeme skleněné police hojně vídat v obývacím pokoji, v blízkém okolí televizory. Právě zde slouží k uložení CD nebo DVD nosičů či jako dekorativní prvek např. pro umístění živé rostliny.

Skleněné police prosvětlí interiér (http://www.homemag.cz)Skleněné police prosvětlí interiér (http://www.homemag.cz)Skleněné police prosvětlí interiér (http://www.homemag.cz)

zdroj: http://www.nomanabytek.cz/…lice-systemy http://www.eko-domov.cz/…upPD.1.1.php

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS