11/9
Gorenje a Karim Rashid: Spojení mistrů dalo vzniknout kolekci The Touch of Light

Gorenje a Karim Rashid: Spojení mistrů dalo vzniknout kolekci The Touch of Light

11. září 2009 v 00.00 , Design , Domácí spotřebiče , Kuchyně

Sponzorované odkazy:

Slovinská společnost Gorenje, zabývající se především vývojem, výrobou a prodejem domácích spotřebičů do kuchyně, se již po několik let uchází o první místo ve svém oboru. Zatímco loňského roku zabodovala na nejprestižnější události, zasvěcené domácím spotřebičům, IFA Fair v Berlíně díky své spolupráci se společností Apple, čili jejich takzvané iPod ledničce, tak letos se mimo jiné prezentovala především svým partnerstvím s celosvětově známým a uznávaným designérem Karimem Rashidem. Jejich nová kolekce domácích elektrospotřebičů se nazývá The Touch of Light a představuje jeden z vrcholů v této oblasti.

Ačkoli se společnost Gorenje již dostala do hledáčku díky svým hvězdným kolaboracím typu Gorenje & Pininfarina anebo Gorenje & Ora-Ïto, tentokrát překročila všechny dosavadní hranice. V New Yorku působící Karim Rashid je ikonou průmyslového designu, nezpochybnitelný král barev, který udělal z růžové maskulinní barvu. Jeho dílo vzbuzuje rozporuplné názory, ale nikdo mu nemůže upřít talent a ojedinělé schopnosti, o kterých mluví také množství cen, jež za svou tvorbu získal.

Gorenje & Karim Rashid: The Touch of Light

V rámci nové kolekce Gorenje se jejímu výrobci, myslím, minimálně přiblížit k deklarovanému cíli stát se tvůrcem nejnovátorštějších designovaných domácích spotřebičů. Stejně tak Karim Rashid je jistě za tuto příležitost vděčný, neboť se mu tak konečně podařilo dosáhnout svého snu vnést umění do každodenních předmětů, jakými jsou právě spotřebiče do domácnosti. Aktuální kolekce Gorenje podle Karima Rashida představuje minimalistickou fúzi funkčnosti, technologie, interaktivnosti a ušlechtilosti. Ústředním motivem jeho práce pro spotřebiče Gorenje se stal pruh světla, které zde zprostředkovávají LED diody, schopné měnit barvy. The Touch of Light přináší světlo do vaší kuchyně.

The Touch of Light je nadčasovou kolekcí, jež je vyrobena z vysoce odolných materiálů a propracovaná do sebemenšího detailu. Představitelé společnosti Gorenje se vyjádřili tak, že se jim práce Karima Rashida velmi zamlouvá. Myslím, že toto nebylo naposledy, kdy jsme o jejich společném díle slyšeli.

zdroje: http://www.gorenjegroup.com

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS