2/4
Jak se staví dům – pořad televize Prima

Jak se staví dům – pořad televize Prima

2. dubna 2009 v 00.00 , Architekti

Sponzorované odkazy:

Kdyby TV Prima nenavázala na svůj veleúspěšný pořad Jak se staví sen, bylo by to hodně překvapivé rozhodnutí. Nicméně to se nestalo a diváci mohou od 8. března sledovat počínání tří párů v této netradiční soutěži.

Pravidla

Pravidla soutěže jsou nesmírně jednoduchá. Jak jsem zmínil, soutěží tři páry, které dostaly na začátku každý po jednom milionu korun a nový řadový domek (155 metrů čtverečních, 6+1). Ten musí v šibeničním termínu čtyř měsíců za tyto peníze upravit tak, aby vyhrál dražbu, která celou reality show zakončí. Nevyhrává tudíž domek, který nejvíce zaujme porotu, ale ten, který bude prodán za nejvyšší částku.

Za zmíněný jeden milion mohou soutěžící pořizovat pochopitelně bytové doplňky, ale také platit služby řemeslníků. Je jasné, že to tedy není jen „zběsilé běhání“ po obchodech s penězi v kapse, jak si mnoho diváků myslí, ale pořad vyžaduje pečlivé propočty a i plánování. S tím vším a pochopitelně i s designem pomáhá každému páru jeden profesionální designér z týmu Prima (mohli jste je vidět právě v Jak se staví sen), který jim radí, co koupit, a jak to nejlépe uspořádat. Nicméně nikde není psáno, že ho musí poslechnout.

Aby nebyl celý koncept pořadu tak volný, dostávají páry v dané etapě přestavby různé úkoly, které už plnit musí a právě odborný poradce každého týmu hodnotí způsob, jakým se s úkolem poprali. Zmínil jsem i slovo reality show, což by se mohlo zdát někomu u přestavby domu zvláštní, nicméně tomu tak opravdu je. Páry jsou totiž v záběrech kamer po celou dobu a divák může vidět všechny jejich hádky a rozepře, což vzhledem ke krátkému termínu není nic neobvyklého.

V pořadu dále vystupují patroni soutěžících, což jsou známé osobnosti, které také pomáhají s přestavbou. Vídat můžete tudíž Petra Lesáka, Gábinu Partyšovou a Pavla Zunu. Moderátorem zůstává osvědčený Pavel Cejnar, kterému předchozí pořad vynesl velkou oblibu u televizních diváků.

Pořád můžete sledovat každou neděli v 18:00 na televizi Prima.

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS