10/1
Proč je nábytek z masivu pro vás dobrá volba?

Proč je nábytek z masivu pro vás dobrá volba?

10. ledna 2023 v 00.00 , Nábytek

Když uslyšíte slovo nábytek z masivu, jedná se o nábytek vyrobený z pravého dřeva – bukového, dubového, smrkového, borovicového a podobně, některé kousky jsou vyrobeny iz exotického dřeva jako je eben, mahagon a jiné.

Nábytek z masivu se pyšní dlouhou životností, ale i vyšší pořizovací cenou. Proto má spoustu příznivců i odpůrců. Že dřevo je zkrátka dřevo poznáte, jakmile si nábytek přinesete domů. Holt někdo v přírodě objímá stromy a někdo si přírodu pořídí přímo do obývacího pokoje. A ano i skříň a komodu lze obejmout. Potřeba kontaktu se dřevem se však projeví jinak – neustálým otevíráním a zavíráním dvířek, šuplíků a podobně.

Masiv patří k oblíbeným materiálům nejen u uživatelů, ale také u výrobců, jejichž práce s masivem baví mnohem více než práce s jinými materiály. My jsme pro vás připravili 6+1 důvodů, proč si koupit nábytek z masivu.

Dlouhá životnost nábytku z masivu

Dlouhá životnost je jednou z vynikajících vlastností masivního dřeva. Někoho může zaskočit podstatně vyšší pořizovací cena, než je tomu u nábytku z dřevotřísky. Ale právě dlouhá životnost vyšší pořizovací cenu pěkně vyrovná. Vzít v úvahu musíme fakt, že si nábytek z masivu kupujeme na několik desítek let, ne-li na celý život. Za tu dobu byste si možná pořídili již druhý set nábytku z levnějšího materiálu. Není výjimkou, že nábytek z masivu se dědí po generace, čím je starší, tím je mnohem kouzelnější, neboť v sobě uchovává tajemství jeho uživatelů.

Hezký pevný vzhled

Nábytek z masivu drevko se pyšní také pěkným vzhledem. Působí pevně a stabilně a bez problému vyplní a zútulní původně prázdný prostor. Nábytek z masivu je pouhým okem rozeznatelný od některých nepříliš povedených kusů nábytku z levnějšího materiálu.

Možnost opravy

Když se porouchá nábytek z lamina obvykle to znamená, že se na ono poškození musíte dívat do doby, než si pořídíte nábytek nový. U nábytku z masivu je tomu ovšem jinak. Drobná poškození lze pěkně opravit obroušením a použitím opravných laků. Nábytek je zase jako nový.

Možnost opakovaného stahování

Také majitelé, kteří jsou zvyklí neustále měnit vzhled interiéru, si najdou výhody na nábytku z masivu. Jednou z nich je možnost opakovaného stahování. Jak už jsme říkali, nábytek z masivu je stabilní a odolný, neustálé přesouvání sem a tam ho tak nijak neohrozí. Stále dokola tak můžete zkoušet jak to komodě z masivu sluší v rohu, u okna, u dveří nebo úplně v jiné místnosti.

Vůně

Když si do místnosti přinesete nábytek z masivu, rozprostře se vám po pokoji neodolatelná vůně dřeva a pryskyřice, která potrvá. Malý kousek přírody si tak můžete přinést až do obývacího pokoje. Navíc se nábytek z masivu neustále mění a vybarvuje se. V domě či bytě tak budete mít živý kousek nábytku.

Zdravotní nezávadnost

Zdravotní nezávadnost je u nábytku z masivu předností. Nábytek z masivu neuvolňuje žádné rakovinotvorné látky z lepidel, které jsou obvykle používány při výrobě nábytku z dřevotřísky. Nábytek z masivu je tak výhodný pro alergiky, astmatiky a vůbec všechny ty, kteří si potrpí na zdravotní nezávadnost interiéru.

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS