30/3
Jak funguje kamerový dohled a vyplatí se kamery připojovat na dohledové centrum?

Jak funguje kamerový dohled a vyplatí se kamery připojovat na dohledové centrum?

30. března 2022 v 00.00 , Domy

Vzdálený kamerový dohled zajišťuje nepřetržitý monitoring domácnosti, firmy nebo objektu. Je v neustálém provozu 24 hodin denně, 7 dní v týdnu a 365 dní v roce. Jak kamerový dohled funguje a vyplatí se kamerový systém připojit na dohledové centrum?

Jak funguje vzdálený kamerový dohled?

Vzdálený kamerový dohled je přenos obrazu z kamer instalovaných v objektu, na dohledové centrum bezpečnostní agentury mimo objekt klienta. Vyhodnocování obrazu funguje na bázi na inteligentní softwarové analýzy obrazu, která umožňuje operátorovi vidět pouze ty kamery, na kterých se něco děje a ostatní skryje.

Operátor pomocí inteligentních softwarových analýz efektivně získává naprostý přehled o dění na několika objektech najednou a náklady na jeho práci se tak mohou rozdělit mezi více klientů. Tím se výrazně snižují náklady klientů na ostrahu objektů a stoupá efektivita jejich zabezpečení.

Inteligentní kamerový dohled lze provádět pouze v objektu, ve kterém je instalovaný IP Kamerový systém, který lze doplnit i o online reproduktory pro hlasovou komunikaci operátora se snímanou scénou. V takovém případě kamerový monitoring zajistí nejen nepřetržitý dohled nad objektem, ale v případě narušení objektu i okamžitou reakci operátorů dohledového centra.

Jaké jsou výhody kamerového dohledu?

Vzdálený kamerový dohled představuje efektivní řešení ostrahy objektu, které snižuje náklady. Proškolený a zkušený personál pracuje v reálném čase, a díky online reproduktorům je schopen ihned zasáhnout.

Bezpečnostní agentura Pro Security disponuje v rámci Pultu centralizované ochrany (PCO) i moderním dohledovým centrem, které vzdáleně zajišťuje inteligentní kamerový dohled i nepřetržitý kamerový monitoring. V ČR má tato společnost na dohledové centrum připojeno přes 600 kamer. Firma provádí návrh, montáž, servis a revize kamer i alarmů a systémy navíc umí integrovat do stávajících řešení.

Vyplatí se připojení kamer na dohledové centrum?

Máte-li pouze přehledový kamerový systém se záznamem, jeho připojení na dohledové centrum smysl nemá. Pokud však chcete účinně zabezpečit svůj pozemek a zvažujete analytický kamerový systém, připojení na dohledové centrum se jednoznačně vyplatí. Hlavní výhodou je okamžitá reakce (v řádech několika vteřin) na narušení objektu. Připojení kamer na dohledové centrum navíc umožní operátorům odfiltrovat všechny falešné poplachy.

Každou situaci, kterou počítač vyhodnotí jako podezřelou, nejdříve prověří operátor na všech kamerách, a poplach se sirénou na místě vyhlásí manuálně pouze v případě, že se skutečně něco děje.

Kamerový dohled s reproduktory místo strážných

Bezpečnostní agentura Pro Security standardně doplňuje analytické kamerové systémy pro ochranu pozemku o online reproduktory, které jsou na dohledové centrum také napojeny. Systém tak upozorní na narušitele pozemku, operátor jej ihned vidí a skrze reproduktor okamžitě odstraší – stejně, jako by na místě byl strážný.

Pokud si u Pro Security objednáte montáž zabezpečení nebo kamerový systém, získáte zdarma instalaci připojení k PCO. Pro návrh zabezpečení a přesnou cenovou nabídku ve dvanácti variantách stačí vyplnit unikátní online kalkulačku zabezpečovacích a kamerových systémů na míru na webu PRO SECURITY.

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS