17/2
Zaručená domácí pohoda díky stropnímu a podlahovému chlazení

Zaručená domácí pohoda díky stropnímu a podlahovému chlazení

17. února 2022 v 23.15 , Domy

Teplota ve vnitřních prostorách má vliv na naší náladu, výkonnost a na naší celkovou psychiku. Doporučená pokojová teplota se pro každou místnost lehce liší. V obývacím pokoji byste měli udržovat teplotu mezi 20–21 °C, v kuchyni přibližně 18 °C, v ložnici 16–18 °C a na chodbě a schodišti 10–15 °C. Regulace teploty v zimním období je řešena téměř automaticky během každé výstavby obyvatelných prostor za pomocí topení. Jak ale co nejefektivně vyřešit regulaci teploty v letních horkých dnech?

Zdravotně nezávadná regulace teploty v letních dnech

stropní a podlahové chlazenístropní a podlahové chlazení

Teplota v místnostech v letním období bývá často regulována klimatizační jednotkou. Toto zařízení však způsobuje nerovnoměrné rozložení teploty, kdy u stropu je teplota značně vyšší než u podlahy. Používání klimatizační jednotky rovněž způsobuje i zdravotní problémy jako je např. blokace krku kvůli proudění vzduchu. Pořiďte si zdravotně nezávadné stropní a podlahové chlazení a nebudete výběru litovat! Plošný systém chlazení Aquatherm od společnosti AEROFLEX, a.s. může být vzhledem k malým rozměrům umístěn těsně pod omítkou nebo jako montovaný prvek. Stavební výška včetně montážních lišt je přitom pouze 24,5 mm a neubere Vám proto téměř žádný prostor.

Výhody stropního a podlahového chlazení

Vyberte si produkt, který vám bude vyhovovatVyberte si produkt, který vám bude vyhovovat

Stropní a podlahové chlazení přináší technické, provozní i estetické výhody. Prvním důvodem výběru tohoto systému chlazení může být jeho nenápadnost díky ukrytí v podlaze či ve stropě. Nebudete tak muset řešit, že by se Vám na nevzhledné klimatizační jednotce usazoval prach či Vám zabírala jakkoliv cenný prostor v domově. Díky tomuto konceptu bude vždy docházet k rovnoměrnému ochlazení místnosti, jehož provoz Vás nebude žádným způsobem rušit. Stropní a podlahové chlazení přináší rovněž úspor energií během provozu a sympatickým prvkem pro Vás bude jistě i jednoduchá ovládací technika.

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS