10/10
Starejte se o prádlo a oblečení s napařovači!

Starejte se o prádlo a oblečení s napařovači!

10. října 2021 v 00.00 , Design

Sponzorované odkazy:

Novou řadu péče o prádlo nazvanou Perfect Steam uvádí na podzimní trh česká značka elektrospotřebičů Concept. Všechny novinky fungují na principu páry, takže prádlo nejen rychle a šetrně vyhladí, ale také ho desinfikují a zbaví případného zápachu.

Proč žehlit parou? Žehlení za pomoci horké páry je novinky v zahraničí již ustálená. U nás však ne, ač je tento způsob péče o prádlo velice efektivní. Dříve byly parní generátory a napařovače výhradní záležitostí oděvního průmyslu a jeho provozu. Byly také pro domácnosti drahé a cenově nedostupné.

Výhody parního žehlení

  • ušetříte spoustu času
  • žehlíte šetrně
  • můžete napařovat vertikálně i horizontálně
  • napařovací žehlení je vhodné pro všechny typy tkanin
  • nečiní odlesky jako žehlička
  • likviduje bakterie až v hodnotě 99%
  • prádlo parádně osvěžíte
  • odstraníte zápach i zatuchlost

Nač si dát při výběru napařovače pozor?

Při výběru správného napařovače věnujte pozornost hodnotě parního výkonu. Platí, že čím je parní výkon vyšší, tím lépe a rychleji přístroj pracuje a prádlo ošetří (vyžehlí).

napařovač NO8020

Napařovače prádla NO8020 Perfect Steamer

Přístroj má výškově nastavitelné polohovací prkno, které umožňuje žehlení v téměř jakékoli poloze. Dosáhnete s ním silně profesionálních výsledků. Nabízí režim napařování i žehlení, má 3 stupně nastavení parního výkonu podle typu tkaniny – hedvábí, flanel, bavlna, parní výkon 50 g/min a díky velké nádržce na vodu s objemem 2 litry vydrží pracovat až 60 minut.

napařovač NO8020

Jako klasickou žehličku lze použít jeho vyhřívanou rotační hlavu. Umožňuje jak horizontální, tak i vertikální žehlení a její chytrá konstrukce se přizpůsobí každému vašemu pohybu. Pro rychlé žehlení košil nabízí nový napařovač NO8020 speciální límcový držák. Ten udrží límeček ve správné poloze a košili tak lehce vyhladíte během chvilky. Límcový držák v okamžiku, kdy s ním nepracujete, slouží jako bezpečné odkládání napařovací hlavy. Pro opravdu šetrné vyhlazení je napařovač vybaven také ochranným krytem pro nejjemnější tkaniny. Jeho cena činí 4 999 Kč.

napařovač NO8010

Vertikální napařovač NO8010 Perfect Steamer

Přístroj má již v základním vybavení chytré pomocníky, s jejichž pomocí rychle a dokonale vyžehlíte a napaříte téměř cokoli. Kartáčový nástavec pomáhá lépe proniknout páře do tkaniny a tím ji lépe vyhladit a současně odstraňuje žmolky a chlupy domácích mazlíčků. Nedostižných puků docílíte díky speciálnímu nástavci na puky a na otočný a výškově nastavitelný věšák s ramínkem můžete pro komfortnější žehlení oděv přímo zavěsit.

napařovač NO8010

Kromě toho ale napařovač zvládne uhladit a párou osvěžit vše, od závěsů a záclon, přes čalounění až po polštáře nebo hračky. Obsluha i tohoto napařovače je velmi jednoduchá. Do nádržky nalijete 1,5 litru vody a za 45 sekund si můžete užívat až 40 minut provozu. Nový napařovač má 3 úrovně nastavení parního výkonu a maximální parní výkon 40 g/min. Cena přístroje je 2 799 Kč.

ruční napařovač NO8000

Ruční napařovač NO8000 Perfect Steamer

Má kompaktní velikost, která jej předurčuje k použití nejen doma, ale i na cestách. Má 2 provozní režimy – napařování a žehlení a umožňuje vertikální i horizontální napařování, a to bez použití žehlicího prkna. Jeho maximální parní výkon je 25 g/min, nádržka na vodu má obsah 150ml a pracovat vydrží 10 minut.

ruční napařovač NO8000

Díky kartáčovému nástavci lépe vyhladí záhyby na textilii a také z ní odstraní případné žmolky a chlupy domácích mazlíčků. Napařovač je lehký, snadno se drží a jeho součástí je i praktický držák a odměrka na vodu. Cena ručního napařovače je 1 499 Kč.

Jakou vodu použít na napařování?

Všechny modely nových napařovačů používají ke svému provozu buď destilovanou, nebo demineralizovanou vodu. Ta, na rozdíl od běžné vody, nevytváří během odpařování vodní kámen a předchází tak zanášení spotřebiče a prodlužuje jeho životnost.

Přístroje zakoupíte na stránkách značky Concept.

Zdroj foto: Concept

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS