12/9
Okoukal se vám interiér? Inspirujte se u Lucie Benešové!

Okoukal se vám interiér? Inspirujte se u Lucie Benešové!

12. září 2021 v 00.00 , Bytové doplňky , Bytový textil , Design

Sponzorované odkazy:

Jak proměnit domov snadno a s malými náklady? Stačí málo, inspirujte se našimi tipy a budete velmi mile překvapeni co vám z toho vznikne! Stačí přidat bytový textil stejné barvy či vzoru a doplnit ladícími dekoracemi. Takto jednoduše můžete vizáž vaší domácnosti měnit i několikrát do roka.

Jak na to?

Základem je mocná čtverka

  • bytový textil
  • sladěné barvy
  • vkusné dekorace
  • živé rostliny

To jsou základní tipy, jak zútulnit a proměnit váš domov s malými náklady, ale velkým efektem. Mnohdy stačí jen vyměnit závěsy, s nimi sladit potahy polštářků, k tomu ubrus na konferenčním stolku a voi lá – mávnutím kouzelného proutku je domov zcela jiný.

Sezónní ladění

Atmosféru lze ladit hravě a během roku kdykoliv. Barvy můžete volit podle ročních období. Na zimu můžete využít hřejivé barvy a na léto ty chladnější. Tipy na vhodné dekorace a textilie má pro vás e-shop Astoreo.cz, který nabízí pestrou škálu bytového textilu a dalších dekorací pro útulný domov.

Ještě váháte?

Tak neváhejte a inspirujte se od Lucie Benešové, tváře značky Astoreo, která téměř bez práce a za hubičku proměnila interiér svého domova.

Romantický venkovský styl

„Mojí srdcovkou je venkovský styl, taková kombinace provance a starého ‚babičkovského‘ stylu. Miluji přírodní materiály, bílé a pastelové barvy a také květiny, hlavně ty řezané ve váze,“ říká Lucie Benešová. Pro venkovský a provence styl jsou typické světlé barvy, dřevěný nábytek s oprýskanou patinou, romantické přírodní vzory a doplňky. „Já osobně také nedám dopustit na svíčky, jsou to úžasné dekorace, vypadají báječně, voní báječně a postarají se o krásnou atmosféru. Pokud máte rádi provoněný domov, ale svíčky pro vás nejsou to pravé, rozhodně doporučuji aroma difuzér, který odvede stejnou práci a k tomu ještě často hezky svítí i různými barvami,“ dává tip Lucie Benešová.

Před proměnou

Takto vypadal koutek v Lucčině zimní zahradě, než se herečka pustila do jeho proměny. Neutrální bílý nábytek lze skvěle kombinovat s barevnými doplňky, pokud ale zůstane holý, působí často sterilně.

Po proměně

Stačilo přidat řezané květiny ve stylové konvičce, polštářek s květinovým potahem, v pozadí krásné dřevěné hodiny a další dekorace a atmosféra romantického venkova je dokonalá.

In jsou dekorace Home made

Pro interiér ve venkovském stylu se hodí nejen koupené, ale i ručně vyráběné dekorace. „Nasbírejte si větvičky, šišky, kůru, nasušte květiny a různé plody a tvořte. Využijete i starý nábytek, který vám zůstal někde po babičce. Obruste starý nátěr, přetřete jej na bílo a vdechněte mu nový život,“ radí Lucie Benešová.

Rozjasněte obývák žlutou barvou

Venkovský styl převládá i v Lucčině obývacím pokoji, kterému vedle bílé barvy vévodí i šedá. Těmto neutrálním tónům velmi sluší doplnění veselejšími barvami. U jeho proměny sáhla Lucie Benešová i vzhledem k nadcházejícímu podzimu po doplňcích v syté žluté barvě. Díky ní dostal interiér hřejivý nádech, který ho doslova rozzářil.

Před proměnou

V bílé a šedé barvě vyvedený interiér si vysloveně říká o pár doplňků ve veselých barvách. Nekombinujte ale více než dvě doplňkové barvy, které k sobě musí navíc dobře padnout, jinak bude výsledný vzhled příliš rozbitý.

Po proměně

Stačilo přidat závěs, polštářek, ubrus a podsedák v totožné žluté barvě a interiér se okamžitě nádherně „rozsvítil“. „Když do interiéru přidáváte barvu, dbejte na to, aby se objevila na více doplňcích. Díky tomu na sebe nebude strhávat pozornost nijak agresivně, ale vkusně dotvoří celkovou atmosféru,“ upozorňuje herečka.

Tipy Lucie Benešové pro rychlou proměnu interiéru

Ultrasonický difuzér Omelia

Krásná dekorace a zdravotní pomůcka pro aromaterapii v jednom. Dopřejte si nádherně provoněný domov, který podtrhne atmosféru. Esenciální oleje dle výběru zase pomohou relaxovat, zbavit se stresu a úzkosti. Krásné provedení z bílého porcelánu a dřeva. Koupíte na Astoreo.cz za 999 Kč.

Nástěnné hodiny Hotel

Dřevěné nástěnné hodiny s patinou starodávných let vypadají jako skutečný vintage kousek. Rozměry 35 × 35 × 5 centimetrů, provoz na jednu AA baterii. Koupíte na Astoreo.cz za 259 Kč.

Okenní závěs na kroužky

Částečně průsvitný okenní závěs v jemných pastelových barvách projasní a zútulní každý domov. Ušit je z kvalitního a odolného 100% polyesteru, narážecí kroužky jsou kovové. Koupíte na Astoreo.cz za 429 Kč.

Polštářek s výplní a zipem

Polštářky jsou skvělý barevný doplněk do našich domovů, a navíc jich není nikdy dost. Báječně si rozumí sladěné s ostatním bytovým textilem. Tento je k dostání v mnoha moderních barvách. Koupíte na Astoreo.cz za 199 Kč.

Zdroj foto: Astoreo.cz

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS