16/3
Kuchyňský support: Odlehčená a minimalistická Prepd Skillet

Kuchyňský support: Odlehčená a minimalistická Prepd Skillet

16. března 2021 v 00.00 , Design , Kuchyně , Nádobí

Sponzorované odkazy:

Existuje důvod, proč se litinová pánev používá v karikaturách jako jedna z nejlepších zbraní … protože je neuvěřitelně těžká. Zkuste zvednout pánev vyrobenou z litiny (nechte ji naplněnou jídlem) a uvědomíte si, že je mnohem těžší, než vypadá – i když je to bohužel záměrné.

Jistě, neberme v potaz skutečnost, že litinová pánev je často chválena jako konečný kuchyňský doplněk. Je to skvělý kousek pro grilování steaků, restování zeleniny, smažení vajec, výrobu palačinek a omelet. Pánev lze použít na plynový sporák, indukční varnou desku, gril nebo dokonce v troubě.

Odlehčená litina?

Myšlenka odlehčené pánve napadla i kluky v Prepd. Po ohromném úspěchu jejich původní pánve Prepd Skillet se tým kuchařů a designérů vrátil k rýsovacímu prknu, aby zjistil, jak mohou svou konečnou dovednost ještě vylepšit. Nejviditelnějším řešením bylo přepracovat jeho formu, kdekoli to bylo možné, eliminovat jakoukoli další hmotu.

Prepd Chef Skillet 2021

Letošní inovovaná Prepd Chef Skillet má zjednodušenou rukojeť se zaoblenými hranami pro lepší úchop, varnou plochu se zakřivenými hranami usnadňující snáze manipulovat s ingrediencemi a pokrmy v ní. Umožňuje snadno převracet i přehazovat omelety, palačinky a hemenex.

Rozměry pánve

Prepd Chef Skillet je k mání ve velikostech 8 palců a 10 palců, váží 1,4 kg a 1,8 kg. Každá pánev je vyrobena ze železa, které je odléváno do forem při teplotě 1538 °C, aby se vytvořil produkt, který je skvělý při zadržování a distribuci tepla.

Materiál a zpracování

Po odlití každé pánve je povrch vaření strojově dokončen, vyleštěn a otryskán kuličkami, aby se získal pozoruhodně hladký povrch. Poté se vše uzamkne filmem z hroznového oleje a vysokoteplotním pečením, aby byl kompaktní. Díky jemně opracované varné ploše a stálému filmu je pánvička přirozeně nepřilnavá, takže prakticky vydrží po celá desetiletí.

Odlehčená

Pánev Prepd Chef Skillet je navržena tak, aby se snadno držela a dobře se s ní manipulovalo při přípravě pokrmů. Je nově až o 30% lehčí než průměrná klasická pánev a nabízí tak možnost využití prakticky každému. Pánev se rovněž lehce čistí a vyžaduje minimum údržby. K pánvi patří i sada příslušenství včetně špachtle, odmašťovací podložky, koženého krytu rukojeti, litinového víka a silikonového nýtování.

Zakoupit ji lze zatím jen zde za cenu 139 USD.

  • Návrháři pánve: Will Matters & Chris Place of Prepd
  • Zdroj foto: Yankodesign.com
  • Autor textu: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS