28/4
Lustry do kuchyně: Jaké si pořídit a s čím počítat

Lustry do kuchyně: Jaké si pořídit a s čím počítat

28. dubna 2010 v 00.00 , Svítidla

Sponzorované odkazy:

Umělé osvětlení patří k nezbytným součástem standardního a plnohodnotného života. Interiérové osvětlení přispívá k harmonii a útulnosti každého domova, navozuje rodinnou atmosféru. Správně osvětlená místnost přináší životadárnou energii, a to ať už světlem denním, nebo umělým. Špatně osvícená místnost má negativní vliv nejen na lidskou psychiku, ale také na lidské zdraví.

Osvětlení v kuchyni

Kuchyně patří k místnostem, které vyžadují dostatečné a plnohodnotné osvětlení. Jelikož se jedná o místnost, která slouží jako centrum rodinného zázemí, středisko zábavy a přípravy pokrmů, musí tato místnost disponovat intenzivním osvětlením.

Hlavním předpokladem je centrální osvětlení, a to nejlépe v podobě lustru, který bude zavěšený ve středu místnosti. Vedle lustru je však ideální mít kuchyni osvětlenou i dalšími zdroji světla, které by měly být zavěšeny nad pracovními plochami.

Lustr do kuchyni

Ačkoliv jsou na našem trhu rozmanité typy umělého osvětlení, nejideálnějším typem vhodným do kuchyně je bezpochyby lustr. Kuchyně přestavuje místnost, ve které je nutné vyznačit a zdůraznit její střed, což se s přítomností lustru velmi dobře daří. Intenzivní osvětlení ve středu místnosti dokáže podporovat soustředěné vnímání, které je nutné především při vaření a dalších kuchyňských aktivit.

Design kuchyňských lustrů

Na tuzemském trhu existuje nepřeberný výběr kuchyňských lustrů, vždy je však nutné vybírat tak, aby nám osvětlení ladilo s ostatním interiérovým nábytkem a vybavením.

K moderním typům patří lustry s kovovou nebo dřevěnou konstrukcí doplněnou o skleněná stínítka v matném provedení. Naopak do rustikálních kuchyní vybíráme lustry mohutnější, nejlépe s barevnými, malovanými stínítky.

Pokud chceme na kuchyňském lustru ušetřit, ale nepříliš se dotknout kompatibilního designu, vybírejme z papírových variant typu lampion. Vybírat můžeme jednobarevné, ale i barevné provedení v různých tvarech i velikostí.

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS