17/10
Cena zlata teď nahrává jeho nákupům ve větším objemu

Cena zlata teď nahrává jeho nákupům ve větším objemu

17. října 2020 v 00.00 , Domy

Zlato není, pokud jde o investování, žádným přežitkem. Právě v období politických, ekonomických, a jak se nyní ukazuje, tak i pandemických krizí, je zlato tím prostředkem, který pomáhá udržet hodnotu majetku a současně též zúročit vydělané peníze.

Aktuálně cenu zlata žene nahoru téměř nulová možnost spolehlivě investovat do čehokoliv jiného. Začalo to již s první vlnou koronavirové pandemie. Akciové trhy si sáhly na své dno, a rozhodně nejen ty. Rostoucí business, který nahrával krátkodobým pronájmům nemovitostí v rámci turistického ruchu se zhroutil jako domeček z karet. Zlato však raketově rostlo. Zvládlo hned dvakrát překonat svůj rekord. Jak si stojí nyní? Skvěle! Podle odborníku navíc svoji sílu letos ještě jenom ukáže.

Je čas na nákup zlata

Jak již je pro rostoucí křivku zlata, na kterou jsme zvyklí už 10 let, typické, objevují se v ní krátkodobé poklesy jeho ceny. Netrvají dlouho, jde v řádu o dny či týdny. To jsou chvíle, kdy je dobré zlato nakupovat. Se svým růstem nebude totiž zlato otálet dlouho.

Právě nyní zlato vyčkává. Cena zlata poroste vzhledem k vývoji pandemické situace, čeká se též na výsledky voleb v USA. Podle odborníků má ale zlato ještě letos šanci dosáhnout mety 2300 amerických dolarů za trojskou unci, což se na začátku letošního roku nikomu ani nezdálo.

Kolik zlata si držet v portfoliu?

Pět až deset procent bývala obvyklá doporučovaná rada v minulosti. Dnes se situace otočila a finanční poradci vám klidně doporučí ve zlatu uchovávat i 90 % majetku. Zlato není investicí určenou ke spekulacím a rychlým výdělkům, i když těm šťastným, kteří nakoupili ještě před koronavirou krizí, se podařilo slušně vydělat. Jenomže málokdo prodává. Protože zlato je jistota a podobnou dnes naleznete jen těžko. Ani nákup nemovitosti dnes není větší jistotou.

Ideální investicí je proto právě investiční zlato – tedy zlaté investiční slitky a zlaté investiční mince. Pořídíte je prostřednictvím e-shopu Zlate-mince.cz a v kamenné prodejně v pražském Obecním domě.

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS