13/2
Montované dřevostavby splňují sen o bydlení do milionu

Montované dřevostavby splňují sen o bydlení do milionu

13. února 2020 v 23.30 , Domy

Dnes je naprosto běžné, že kdo si chce postavit vlastní dům, ten si na něj musí vzít hypotéku. Jde to ale i jinak. Kdo chce stavět bez hypotéky, ten by se měl zajímat o montované dřevostavby. Ty se totiž dají postavit i do milionu, což je částka, kterou jste možná schopní našetřit i vy.

Výrobci montovaných domů lákají na nízké ceny a mnozí slibují, že se vejdou do milionu. Skutečně je tohle možné? Nalijme si čistého vína.

Montované dřevostavby na klíč jsou rozhodně levnější

Montované dřevostavby jsou každopádně levnější než zděné domy. Jak ovšem naprosto na rovinu poukazuje společnost J.Group, do milionu postavíte dům pro dvě osoby. Bydlení bude mít plochu maximálně 60 m2, uvnitř můžete očekávat obývací pokoj spojený s kuchyní, ložnici, koupelnu a samostatné WC.

Nebuďte však zklamaní, postavit si dům pro dva lidi není na škodu. Jste-li zatím dva, nic dalšího nepotřebujete. Získáte místo, kde se dá žít, a až našetříte více peněz, dům rozšíříte. Montované domy se totiž dají stavět na etapy.

Nižší jsou i náklady na provoz

Pro stavbu montovaného domu mluví i náklady na provoz. Díky moderním technologiím, jako je například PIR izolace, jsou tyto domy nízkoenergetické. Rodina s montovaným domem o ploše 100 m2 se může za vodu, světlo, topení a vaření dostat na náklady necelých 20 000 korun ročně.

Lidé mají často strach z toho, že nízkoenergetické stavby mají na elektřinu úplně všechno, takže co se stane, když bude elektřina zdražovat? Tyto starosti jsou však zbytečné. Pokud máte celý dům na elektřinu, dostanete výhodnější cenu za kW.

Přijďte se zeptat, jak se lidem bydlí

Zmiňovaná společnost, která se zaměřuje na dřevostavby Plzeň a okolí, dává zájemcům také jedinečnou možnost potkat se s jejich bývalými zákazníky. Můžete se tak podívat do již hotové dřevostavby a zeptat se jejích majitelů, jak se jim v ní bydlí. Chtěli byste? Přečtěte si, komu se ozvat, na www.jgroup.cz.

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS