29/9
Dřevostavby - ekologické domy pro každou rodinu

Dřevostavby - ekologické domy pro každou rodinu

29. září 2013 v 21.45 , Domy

Každý, kdo bydlí roky v bytě jistě ví, s jakými negativy se dennodenně setkává. Dokud garsoniéru či jinak řešené obydlí v panelovém domě obýváte pouze s partnerem, spousty problémů si nepřipouštíte, jakmile ale přijde na řadu rodina, veškeré nevýhody bytů rázem vyplují na povrch. Vaše děti se mačkají v miniaturním pokojíčku, kvůli nepříjemným sousedům nemohou hrát na žádný hudební nástroj a o bezpečném hraní si na hřišti či na zahradě nemůže být řeč. Pokud chcete pro svojí rodinu opravdu to nejlepší, pořiďte si vlastní dům, který vám zajistí kýžené soukromí a harmonické prostředí pro výchovu vašich ratolestí…

Jaký typ domu vybrat?

Architektura a design jde stejně tak jako móda neúprosně kupředu a proto dnes máte na výběr z neuvěřitelného množství nemovitostí. Nabízí se funkcionalistické vily, které jsou sice moderní, ale působí studeným dojmem, klasické rodinné baráčky s prostornou zahradou a garáží a nebo můžete vsadit na přirozenost a soulad s přírodou, který vám poskytnou stylové dřevostavby, jež jsou rok od roku populárnější.

Dřevostavba jako kvalitní investice do budoucnosti

Mnozí z vás o pojmu dřevostavba možná doposud neslyšeli a tak je pochopitelné, že jste trochu skeptyční. Ovšem důvody, proč se volby tohoto typu domu obávat lze jen těžko najít, ba naopak, existuje nespočet pozitiv, díky kterým už jinou stavbu nebudete chtít.

Dřevostavby jsou neuvěřitelně ekologické, autor: woodmarketDřevostavby jsou neuvěřitelně ekologické, autor: woodmarket

Dřevostavby nejsou na trhu žádnou novinkou, jak by se na první pohled mohlo zdát. Jsou to desítky či dokonce stovky let prověřené stavby, které se pyšní neuvěřitelnou životností až po několik generací. Kromě faktu, že se jedná o opravdu kvalitní domy, které téměř nepodléhají zkáze, bydlení v dřevostavbě představuje zcela jiný pohled na život. Dřevo má svou typickou příjemnou vůni, která zahřeje na duši i na těle a vy se tak nikdy nebudete cítit nepříjemně. Stejně jako u klasických rodinných domů, i zde si interiér vybavíte dle svého. Pořídit si můžete kuchyni dle poslední módy nebo třeba originální svítidla z e-shopu profisvitidla.cz. A co se exteriéru týče, ten naprosto dokonale splývá s okolní krajinou.

Srubové domy pro každou rodinu

Jedním z druhů dřevostaveb jsou sruby na www.woodmarket.eu/cs, které by vás v první řadě mohly zaujmout svou neuvěřitelně přívětivou cenou, díky které vám postačí hotovostní půjčka místo hypotéky, která by váš rodinný rozpočet zatížila na desítky let. Srubové domy navíc vynikají svými tepelnými i zvukotěsnými izolačními vlastnosti, jež jsou způsobené právě použitím kvalitních kusů dřeva. Dalším důvodem, proč si pořídit právě srub je ekologičnost, neboť většina modelů je vyrobena z obnovitelných zdrojů, které šetří životní prostředí. Dřevostavby jsou zkrátka praktické domy pro každou rodinu.

Sruby jsou vyrobeny z kvalitního dřeva, autor: DHWrightSruby jsou vyrobeny z kvalitního dřeva, autor: DHWright

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS