12/8
Proč si pořídit pokojovou fontánu?

Proč si pořídit pokojovou fontánu?

12. srpna 2019 v 00.00 , Bytové doplňky

Sponzorované odkazy:

Hledáte krásnou a funkční dekorací do bytu či domu? Nevíte, co byste si pořídili, aby váš domov byl útulný a příjemný? Zkuste fontánu!

Dle Feng Shui, což je velmi staré čínské učení je domov i odrazem vašeho vztahu k umění. Feng Shui také tvrdí, že se má v příbytku, na zahradě či kdekoli je váš domov udržovat ve správné rovnováze voda (shui) a vzduch (feng). Proč toho nevyužít a doladit si domov fontánou?

Velmi podstatným zdrojem zemské energie je nejen pro člověka, ale i pro faunu a flóru voda. Vítr je pro změnu zdrojem nebeské energie. A když jsou tyto dva elementy v harmonii a rovnováze, pomáhají vám. Pokud však jsou v disharmonii, mohou i hodně škodit. Což dokládají v posledních letech lokální záplavy, povodně a tornáda.

Čínské umění Feng Shui pomáhá obě energie vzájemně harmonizovat a zlepšit jak životní situace, tak zdraví a vztahy, i harmonický domov. Proto se stále více dbá na krásný, pohodový a pohodlný interiér domova, prodchnutý harmonií a ladem. Feng Shui se proto stále častěji a více využívá k úpravě bytů, zahrad a domů, bytů a zahrad. Ona totiž správně a vhodně umístěná pokojová fontána velmi napomůže pozitivnímu vlivu na energie a jejich správnému proudění ve vašem příbytku.

Aktuálně je na trhu velké a pestré množství nejrůzněji pojatých interiérových fontán. Jsou vyrobeny jak z přírodního kamene, tak z umělého kamene, nebo mohou být keramické, plastové či skleněné. Atraktivní jsou i vodní tubusy a vodní stěny.

Kamenné jsou nejlepší

Domácí fontány z přírodního kamene jsou dle Feng Shui nejideálnější. Nabízí vám jedinečnou kombinace vody, přírodního materiálu a hry světel. Vše krásně podporuje příjemné pocity, komfortní ovzduší a vytváří uvolněnou domáckou, a přitom elegantní atmosféru. Kamenným fontánám je často přisuzována léčebná a ochranná funkce domova a všech jeho obyvatel. Přidáním vonné silice do vody pokojové fontány si i vy můžete ještě znásobit efekt vodního elementu a zdroje uvnitř vašeho bydlení.

Aromaterapeutické využití fontány s esenciálními oleji ji pozvedá ještě o vyšší level v jejím využití. Přírodní kamenné interiérové fontány obsahují malé čerpadlo pro fontánku, pohánějící vodu v uzavřeném okruhu. Voda stéká po kamenných skulpturách (méně či více opracovaných) a efekt ještě často umocňuje krásné nasvícení. Domácí fontána se tak stává neobvyklým, a přitom přirozeně krásným doplňkem vašeho domova. Přináší vám od interiéru a duše klid a harmonii.

Jak na údržbu fontánky

Čerpadlo pro každou domácí fontánu je nutné čas od času vyčistit od vodního kamene a zrevidovat i sací komoru, kde je instalována vrtulka čerpadla. Postačí opatrně otevřít sací komoru čerpadla a vyjmout rotor. Pak odstraňte nečistoty jak z čerpadla, tak ze všech částí fontánky a vrtulku vložte nazpět. A protože nic není věčné, i pro domácí fontány jsou k mání náhradní díly.

Zdroj foto: Pinterest.com, Flickr.com, Pixabay.com

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS