12/7
Na vlně Star Wars: s křeslem Keneth Cobonpue

Na vlně Star Wars: s křeslem Keneth Cobonpue

12. července 2019 v 00.00 , Design , Křesla a sedací soupravy , Nábytek

Sponzorované odkazy:

Křeslo Kenneth Cobonpue bylo navrženo je inspirováno Imperial Tie Fighters Star Wars, a doslova vnese kus konceptuálního designu mezihvězdného letadla do vašeho domova. Tento kus nábytku je stejně netradiční jako ojedinělý.

Křeslo je postaveno v rámu ze svařovaných hliníkových trubek, vyrobeno s tkanou polyethylenovou šňůrkou, která dodává křeslu vzhled trysek Imperial Tie Fighte s velkými šestihrannými křídly. Ta také zdvojnásobují jako loketní opěrky, tak nohy i tělo ve středu, které tvoří sedačku a opěradlo křesla.

Star Wars a Imperial Tie Fighte

Design křesla je komfortně upraven pro pohodlí a stabilitu čalouněním, ale do značné míry připomíná zmíněné trysky Imperial Tie Fighte. Křeslo Kenneth Cobonpue je k dispozici v černé, stejně jako šedé. Múže být skvělým a jedinečným doplňkem ve stylu Star Wars nejen pro jejich fanoušky, ale de facto pro každého.

Kenneth Cobonpue

Návrhářem důmyslného kousku je Kenneth Cobonpue, což je multinávrhář s mnoha oceněními na kontě. Je to také výrobce nábytku z Cebu na Filipínách. Jeho cesta k designu začala v roce 1987,když studovat průmyslový design u Pratt institutu v New Yorku. Zatímco studoval, učil se v dílně pro koženou a dřevěnou výrobu poblíž Florencie v Itálii. Dále pak pokračoval ve studiu nábytkového marketingu a výroby na Export-Akademie Baden-Württemberg v německém Reutlingenu, v rámci soukromého a státního stipendijního programu a následně pracoval v Bielefeldu a Mnichově.

Po studijních letech a mnoha zajímavých praxích se Kenneth roku 1996 vrátil domů do Cebu, aby řídil Interiérová řemesla ostrovů, Inc., což je společnost zabývající se designem a výrobou nábytku, kterou založila jeho matka Betty Cobonpue v roce 1972.

Zjistil, že moderní design může mít novou tvář s použitím přírodních vláken a materiálů, a vytvořil tak mnohé kusy funkčního nábytkového umění, které nabízejí alternativu k západní definici moderního designu. Dnes se značka Kenethcobonpue stala celosvětově známou díky svému jedinečnému designu a rozsáhlému seznamu klientů, včetně hollywoodských celebrit a členů královské rodiny.

V souznění s přírodou a tradicemi

Svým mistrovským způsobem integrace přírody, tradičních řemeslných a inovativních technologií získal tento designér četná mezinárodní ocenění a uznání (Japan Good Design Awards, hlavní cenu v Singapurské mezinárodní soutěži designu, cenu Hong Kong za design pro Asii, výběr americké společnosti Design interiéru Top Pick a francouzskou cenu Coup de Coeur) za své kreativní, organické a expresivní skladby. Úzce spolupracuje s některými z předních světových designérů i novými talenty.

Několik jeho návrhů bylo vybráno pro vydání Mezinárodní ročenky designu publikované v Londýně a New Yorku. V roce 2007 ho časopis Time nazval „prvním virtuózem ratanu“. Kenneth byl jmenován designérem roku v prvním ročníku výstavy Maison et Objet Asia, která se konala v březnu 2014 v Singapuru. Každoročně také ukazuje svoji novou práci na výstavách designu z Milána do New Yorku. Různé Cobonpue kousky se rovněž objevily v celovečerních hraných filmech a televizi, kupříkladu Oceans 13 a CSI.

Tak proč doma nemít jedinečný kousek takového návrháře?

Zdroj foto: Yankodesign.com

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS