26/5
Jak rozčlenit větší pokoj či garsonku?

Jak rozčlenit větší pokoj či garsonku?

26. května 2019 v 00.00 , Design , Kuchyně , Ložnice , Nábytek , Obývací pokoje

Sponzorované odkazy:

Velký prostor tedy pokoj není příliš útulný a garsonka zase potřebuje rozčlenění na jednotlivé zóny a zajištění soukromí v jednotlivých částech. Jak na to?

Každou větší místnost či garsoniéru lze rozčlenit za pomocí drobných úprav bez větších investic. Postačí vám k tomu vaše představivost a flexibilní praktické uvažování. Zóny v malém bytě či místnosti si rozdělte na pracovní, relaxační a spánkovou. To znamená že pracovní bude kuchyně a pracovní kout, relaxační bude obývací prostor a spánková ta část, kam umístíte postel.

Přepažení jednotlivých zón lze řešit

  • barovým pultem se židlemi
  • kuchyňským ostrůvkem
  • policovou stěnou
  • paravánem
  • vertikálními žaluziemi
  • závěsnou zelení
  • vzdušnou stěnou z umělých větví, bambusu či sítě
  • členění lze ale udělat i barvami – výmalbou zdí odlišnými barvami

Barový pult a policová stěna

Barový pultík je sám o sobě rozčleňujícím prvkem, který je i praktický, jelikož docela dobře nahradí jídelní stůl. Kuchyňský ostrůvek taktéž, navíc je praktickým doplnění pracovní plochy nejen u přípravy pokrmů, ale funguje i jako jednoduchý kus stolu pro jinou práci. Policová stěna nebo také velká policová knihovna udělá své a nemusíte víc řešit. Navíc máte velký úložný prostor, který když doplníte košíčky do jednotlivých polic, tak vám dobře a efektivně poslouží i jinak než jen na knihy a dekorativní předměty.

Barvy a paravan

Barvy rozdělí místnost docela dobře, ale méně je zde více, takže volte maximálně dvě barvy na jeden interiér, přičemž pohrát si můžete s odstíny jedné brvy – světle a tmavě šedá, nebo bílá a smetanová atp. Paravan je moderním a flexibilním způsobem, jak oddělit hlavně spací část od obývací, nebo šatní kout od ostatního interiéru. Velmi příjemným a útulným však učiní i pracovní kout, kde budete chránění a nerušeni okolím.

Žaluzie a závěsná zeleň

Vertikální žaluzie pomohou v případě šatních prostor, nebo ložnicové části. Zajistí intimitu i soukromí beze zbytku. Mohou být i řešením úložných prostorů namísto skříní, když za ně umístíte policový regál a mobilní věšáky na kolečkách. Závěsná zeleň může jednoduše a efektivně prostor oddělit zavěšením několika bohatších kousků pokojové zeleně mezi obývací prostor a kuchyňský prostor, nebo obývací a pracovní prostor.

Stěny z vyššího zeleného živého i žlutého neživého bambusu tvořeného několika designovými dřevěnými truhlíky postavenými v řadě vedle sebe, anebo zavěšení velkooké sítě, je dnes velmi moderním a vzdušným pojetím, které jemně naznačuje oddělení zón v prostoru.

Soukromí a oddělení práce od odpočinku je nezbytné – nejen v osobní rovině, ale i v bydlení.

Zdroj foto: Pixabay.com

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS