22/1
Korálová, Blueprint či Spacey Honey?

Korálová, Blueprint či Spacey Honey?

22. ledna 2019 v 00.00 , Bytové doplňky , Bytový textil , Byty , Design , Koupelny , Kuchyně , Ložnice , Nábytek , Nádobí , Stoly a stolky , Svítidla

Sponzorované odkazy:

O barvě roku 2019, kterou každoročně volí Institut Pantone pro mnohé oblasti lidské činnosti a odvětví včetně bydlení, jsme již psali v minulém článku. Ale to není jediný subjekt, který barvu roku vybírá. Také Dulux má svoji barvu na celý rok 2019 ve výmalbě a pro zdi. A do třetice společnost Behr Paint zase vyhlašuje každoročně barvu pro bytový design.

Barvou roku 2019 se dle Institutu Pantone stala korálová. Ta může dominovat jak v bydlení, tak v módě, nábytkářském i dalším průmyslu včetně grafického designu. Společnost Dulux zvolila pro zdi, tapety a design stěn barvičku zcela odlišnou – spacey honey tedy medově hnědou. A Behr Paint nám předkládá svoji barevnou verzi bytového designu roku 2019, za níž považuje modrotisk alias BluePrint.

BluePrint

Bytový design je specifický obor, v němž se barvami a jejich odstíny zrovna dvakrát nešetří. Proto odstín tmavě modré velmi překvapil. Je jemná, přitom temná a příjemná. Odstín modré, jež je definován jako teplejší denimová barva, jež je malinko jemnější než námořnická modř.

BluePrint je flexibilní a velmi variabilní barvička, která vychází z touhy po pozitivním, stabilním a jasném zázemí i vyjádřením sebe sama. Patří k odstínům, díky nimž by mohl váš život a životní prostor dostat druhou (novou) šanci.

BluePrint alias modrotisk bude skvělým artiklem v ložnicích, obývacích pokojích, jídelnách, koupelnách, i kuchyních. Stačí jen málo – jeden kus nábytku v této barvě, kousek textilie, předložka či koberec, nebo čalounění pohovky či křesla. BluePrint se může vyskytovat nejen v klasické tmavé barvě, ale i ve svých několika dalších četných odstínech – kupříkladu pastelovém, přírodním či monochromatickém provedení.

Medově hnědá alias spacey honey

Barva stěn zdí, obložení i tapet na stěnách, barva v nikách, rozích a zákoutích. To je medově hnědý odstín, který vybrala pro rok 2019 společnost Dulux. Barva veskrze pozitivní, zemitá, přírodní a energická. Prostě dobíjející barvička, kterou interiér zušlechtíte.

Je plná kladů, harmonie a uklidňujícího náboje, navíc je medové hnědá barva, která skvěle ladí s mnoha dalšími odstíny. K samotné medově hnědé se (stejně jako u Blueprint) přidávají letos další přídavné palety odstínů, odvozených od ní.

Tak neváhejte a některou z těchto tří barev roku 2019 – korálovou, Blueprint či medově hnědou zakomponujte do svého bydlení a udělejte si krásnou barevnou změnu – v příbytku i v životě.

Zdroj foto: Dulux.com, Behr.com, Pixabay.com

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS