19/9
Žaluzie, které vás ohromí

Žaluzie, které vás ohromí

19. září 2018 v 23.45 , Bytové doplňky

Žaluzie jsou k dostání již celou řadu let a stále patří mezi nejoblíbenější pomocníky k zastínění oken. Už dávno není k dostání pouze jeden typ a jedna barva žaluzií. V dnešní moderní době máte opravdu z čeho vybírat. Designové kousky z kvalitního materiálu s výbornými užitnými vlastnostmi, které zaujmou na první pohled. Pojďme se společně podívat na vertikální žaluzie.

Vertikální žaluzie

I když se látkové vertikální žaluzie většinou používají v kancelářích, poslední dobou se stále více začínají objevovat a využívat v domácnostech. Otevřete tomuto praktickému doplňku dveře i vy. Jsou nejen funkční, ale také vám zútulní prostor a celkově ho dotvoří.
Jednotlivé lamely zavěšené do vodícího profilu v horní i spodní části spojené šňůrami, dokáží perfektně zútulnit, rozjasnit a vystylizovat vaše bydlení. K tomu, abyste mohli s žaluziemi dobře manipulovat a ovládat je, slouží řetízek a provázek. Díky němu žaluzie snadno stáhnete, roztáhnete a naklopíte jednotlivé lamely. Pokud zvolíte neutrální barvu žaluzií a vodící lišty, máte jistotu, že vám bezvadně zapadnou do jakéhokoliv prostoru v interiéru. Nemějte strach, látkové žaluzie jsou dostání samozřejmě v široké paletě barev a různých velikostí. Stejně jako postele mají různé rozměry: postele 200×200, menší postele 160×200 nebo 90×120 cm, tak jsou k dostání i žaluzie.

Využití žaluzií

Látkové a dřevěné vertikální žaluzie jsou vhodné do oken větších rozměrů, např. do francouzských oken, prosklených stěn anebo do zimních zahrad. S klasickými horizontálními lamelami byste nemohli vytvořit souvislou stínící plochu jako s vertikálními.
Další uplatnění nacházejí jako rozdělení interiéru do více částí. Zajistí vám dostatek soukromí bez nutnosti stavebních úprav. Mohou vám posloužit i jako optické oddělení prostoru, oddělení úložného prostoru, k vytvoření obdoby vestavěné skříně.
Vertikální žaluzie mají nízké náklady, jsou variabilní a můžete si vybrat z různých barev. Další výhodou jsou minimální nároky na prostor, hodí se jak do útulných a menších prostor, tak i do velkých interiérů.

Ať už máte v oknech praktické sítě proti hmyzu, závěsy nebo záclony, zkuste se zamyslet nad zmiňovanými žaluziemi, třeba „zabijete dvě mouchy jednou ranou“.

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS