4/6
Domácí kuchyně se vším všudy? Vyzkoušejte pomocníky našich babiček!

Domácí kuchyně se vším všudy? Vyzkoušejte pomocníky našich babiček!

4. června 2018 v 00.00, Design, Kuchyně, Nádobí

Sponzorované odkazy:

Domácí těstoviny, džem, kompot či šťáva, to je dobrota. A co se ovoce týče, je právě čas na jejich zpracování. Co využíváte k usnadnění výroby těchto ňamek? Víte, že vašimi pomocníky nemusí být jen super elektrické vychytávky poslední doby? Mohou jimi být i ryze klasické a poctivé ruční nástroje.

Ty se budou hodit nejen tam, kde třeba nemáte zásuvku – třeba na chalupě nebo doma na zahradě, ale i v kuchyni, když nechcete dělat příliš hluk, anebo prostě rádi využíváte staré dobré nástroje. Navíc takové extra kuchyňské kousky můžete využít jako parádní funkční dekoraci, z níž vaše kuchyně získá osobitý ráz.

Co vše můžete využít?

Mechanický mlýnek

Vylisovat si ovocnou šťávu ke snídani nebo vytvořit základ na výrobu ovocného džemu nebylo díky mechanickému mlýnku nikdy snazší. Ten totiž umí dostat sladkou tekutinu ze všech druhů ovoce a v případě, že jste vyznavači ultra zdravého životního stylu, tak i z obilných trav či klíčků.

Z měkčích druhů ovoce pak připraví lahodné ovocné pyré plné vlákniny, které si pak můžete dát zamrazit a dostat zdravou ovocnou zmrzlinu. Pomalé lisování je navíc velmi šetrné – nedochází k oxidaci a všechny vitamíny jsou tak plně zachovány.

A tak si doma můžete vyrobit nejen ovocné šťávy, ale díky ručnímu lisu na olej Piteba také olivový, lněný či kokosový olej nebo sezamovou pastu a burákové máslo.

Strojek na domácí nudle

Stále více lidí dnes vyhledává potraviny, které pochází přímo od farmářů a jsou ryze z domácích zdrojů. To se týká i vajec. A co si z takových čerstvých vajec připravit? Samozřejmě nejsou vhodná jen na pečení, ale třeba i v k přípravě pravých domácích nudlí nebo těstovin.

K tomu postačí strojek na domácí nudle, který dokáže vyrobit tenké těsto na nudle nebo pláty na lasagne nebo cannelloni. Strojek je celokovový, takže je lze snadno sestavit a také rozložit a umýt. Připravené těstoviny pak můžete doladit třeba s nostalgií dětských let, mletým mákem, nebo sladkou posypkou z ořechů.

Louskáček a mlýnek na strouhanku a ořechy

S ořechy každé hospodyňce pomůže louskáček na ořechy, díky němuž a mlýnku na strouhanku a ořechy lze vytvořit i skvělé nádivky na koláče a do štrůdlů. Nebo si nalouskejte oříšky ke zdobení zmrzliny a pohárů z ovoce, či je pak nasekejte nebo namelte do oblíbených výživných smoothie.

Mramorový hmoždíř

A chcete-li si dopřát těstoviny třeba s bylinkovým pestem, využijte hmoždíř (nejen mramorový je skvělou volbou), který dokáže rozmělnit čerstvě natrhané bylinky, různá koření, ale také třeba vanilku nebo vytvořit česnekovou pastu. Můžete jej tak použít jak při sladkém i slaném vaření a pečení, protože nepřenáší pachy a je snadno omyvatelný. Současně je jakýkoli hmoždíř skvělým dekorativním doplňkem hodícím se do každé kuchyně.

Máte také doma takové poklady? Pokud ne, nezoufejte, k mání jsou i v mnoha marketech, četných online obchodech a třeba na Svetcukraru.cz tyto pomocníky seženete za dobrou láci vždy.

Zdroj foto: SvetCukraru.cz

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS