28/2
Jaro je za dveřmi: zabydlete si balkon, terasu a zahradu!

Jaro je za dveřmi: zabydlete si balkon, terasu a zahradu!

28. února 2018 v 00.00 , Design , Křesla a sedací soupravy , Stoly a stolky , Zahrada , Židle

Sponzorované odkazy:

Jaro je již za dveřmi, ač to mnohdy díky počasí venku tak nevypadá. Přesto je de kalendáře jasné, že se jaro blíží mílovými kroky a dost dýchá zimě na záda. Připravte se na ně a vybavte si balkon, terasu a zahradu zahradním nábytkem!

Pohoda a pohodlí k jaru bezesporu patří. A tak na zahradě, balkoně či terase můžete kdykoli usednout a odpočívat a relaxovat. Je to prima po práci na zahradě, nebo po náročném pracovní dni, když usednete na slunce, koukáte na oblohu a zeleň, nebo večer odpočíváte pod hvězdami na čerstvém vzduchu i když jste doma. To vše vám poskytuje zahrada, terasa a balkon.

Mnohým to nabízí možnost i stolování venku. A k tomu je nutno mít dobrý a kvalitní stůl a židle, aby bylo stolování pod otevřeným nebem skutečně komfortní. Takový šik set zahradního nábytku je proto nutností, pokud si chcete zachovat pohodlí a pohodu.

Zahradní nábytek je vybavením zahrady, balkonu a terasy. Usnadňuje a zpříjemňuje používání venkovních prostorů bydlení. Obvykle se jedná o lehce přenosné kousky v různých stylech, materiálech a cenách, což dává možnost si vybrat dle svých představ, velikosti i finančních možností každému. A ten nejvhodnější zahradní, balkonový či terasový nábytek bývá odolný k povětrnostním vlivům, pevný a pohodlný pro uživatele.

Čas výběru vhodných kousků právě nastal. V hobby marketech typu Obi a Hornbach, ve specializovaných prodejnách nábytku, i dalších subjektech jako jsou Kika, Jysk či Sconto nábytek, Mobelix, Hornbach, nebo Ikea jistě najdete nějaký ten svůj kousek. K mání je velký výběr. Jsou to jednotlivé kousky – stoly, židle, lehátka i celé sety, vše vyrobené ze široké škály materiálů, včetně dřeva, hliníku, oceli, proutí a umělého dřeva.

Jak na výběr?

 • správný zahradní nábytek má být pohodlný
 • co nejlépe odpovídat danému prostředí
 • a to jak svou konstrukcí, tvarem, rozměry, materiálem i barvou
 • doporučovány jsou pastelové tóny žluté, okrové, hnědé, žlutozelené barvy
 • v módě jsou však také šedá, šedočerná, tmavě červená a bílá

Co vybrat za materiál?

Vybírejte dle vašich představ a uvážení a stylu co se vám líbí i účelu jakému bude zahradní nábytek sloužit. Pokud budete nábytek uklízet lze zvolit i méně odolný materiál. Kdyý bude zůstávat na mstě, je vhodnější více odolný povětrnstním podmínkám.

Jaké jsou aktuálně k mání?

 • lehký hliník v kombinaci s výpletem z textilenu je velmi šik a trvanlivý
 • vhodným a kvalitním materiálem je litina v kombinaci se dřevem, ten vám také obstojí i v neřízni počasí
 • v kurzu je i lehká ocel s kovovým či textilním výpletem, která nezklame za jakéhokoli počasí
 • klasikou je dřevěný nábytek, obzvláště z netradičnícho dřeva jako je teakový nábytek, dřevo je velmi odolným materiálem
 • litina je coby materiál velmi komfortní a lehce udržovatelná
 • proutěné kousky jsou oblíbené pro svoji lehkost a přírodní vzhled, mohou i zmoknout
 • ratanové jsou komfortní kousky
 • umělý ratan je kompromisem mezi klasickým přírodním ratanem a plastem
 • plastové kousky jsou stále v kurzu i když nepatří k těm nejatraktivnějším, ovšem dnes jsou k mání i velmi moderně řešené designové kousky

Máte li dostatek prostoru, pořiďte si i nějaké to lehátko, anebo zviolte namísto klasických židlí polohovatelná křesla. Vyplatí se vám to, a relax bude o to komfortnější i příjemnější.

Zdroj foto: Pixabay.com

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS