20/2
Zkuste Ethnic chic styl!

Zkuste Ethnic chic styl!

20. února 2018 v 00.00, Bytové doplňky, Design, Kuchyně, Ložnice, Nábytek, Předsíň, Sklo

Sponzorované odkazy:

Chcete něco neotřelého v bydlení? Nevíte, jak si zařídit příbytek? Anebo prostě chcete změnu? Zkuste Ethnic chic styl!

Ethnic chic styl je směs tradičního regionálního, místního a tuzemského stylu promíseného s mezinárodními aktuálními vlivy v interiérech. Původ Ethnic chic stylu je v USA, kde se ze sféry designu dostal do jiných zemí kontinentů, a to včetně Evropy.

Ethnic chic je, když…

Ethnic chic styl tudíž zahrnuje mnohé originální styly, které pak vytváří osobitou atmosféru v interiéru. Jde od osvětlení, nábytku a textilu, přes podlahy, barvy, vzory, textury až po doplňky. Dohromady všechny detaily ke kombinování minulých kulturních vlivů se současnými moderními, k nimž se ještě přidá současný život dané domácnosti, a vzniká tak zcela originální atmosféra příbytků.

Tradice na vzestupu

Díky Ethnic chic stylu vzrůstá zájem o tradičních techniky a značky a subjekty, jež tvoří ručně vyráběné produkty, využívají přírodní materiály, udržitelnou výrobu a ekologické procesy, jsou na vzestupu.

Důležitý je ekodesign a jeho původ

Etnický design používá lidové náměty a je propojen s ekologickým designem a povědomím o výrobních procesech. Tedy jak design a životní styl přímo ovlivňují globální podmínky, a to odkud pocházejí materiály, jak jsou vyráběny, jakými způsoby jsou zpracovávány.

Různorodost Ethnic chic stylu

Existují různé typy etnických stylů. Kupříkladu

  • severní Afrika a Blízký východ jako je Maroko, Tunisko, Turecko, Írán atd.
  • Indický a asijský tvoří Čína, Japonsko, Thajsko atd.
  • Evropský styl kam spadá Francie, Španělsko, Česko nebo i boho

Jak na to?

V jistém smyslu etnické akcenty vyvažují aktuální moderní materiály, a vytváří novou rovnováhu s originální kompozicí. Tento styl nabízí perfektní symbiózu mezi leštěným, hladkým, moderním vzhledem a kulturní tradicí.

A tak minimalistické interiéry jsou rozčleněny mixem ve vybraném etnickém stylu, starý nábytek je vyvážen odpovídajícími současnými kusy, rustikální vzory a textury jsou posazeny k elegantním povrchovým úpravám. To pak způsobí, že ručně tkané koberce se mění na něco současného, původní polštáře se přemění na post moderní a retro současnost. A ručně foukané sklo se snoubí s ocelí a nerezem.

S Ethnic chic stylem nemůžete nic pokazit, protože chyby jsou prakticky nemožné. Kombinacím a fantazii se meze nekladou. Vše závisí na vaší osobní preferenci a představě designu interiéru. Můžete si tak vytvořit jedinečnou škálu krásného interiéru.

Inspirovat se lze u návrhářů jako jsou

  • Německá značka Zimmer + Rohde
  • Vídeňské osvětlení a bytové doplňky Vividgrey
  • Marocké koberce a nábytek Afoli Berber Rugs
  • Francouzské textilie a nábytek Baan
  • Španělské lůžkoviny a bytové doplňky Balakata

Jdete do toho?

Zdroj foto: Pixabay.com

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS