25/1
Bydlete ve stylu Lagom

Bydlete ve stylu Lagom

25. ledna 2018 v 00.00, Bytové doplňky, Bytový textil, Design, Kuchyně, Ložnice, Nábytek, Obývací pokoje, Předsíň, Židle

Sponzorované odkazy:

Máte li rádi severský styl, určitě jste zaznamenali styl hygge. A dnes tu máme ještě jednu novinku ze severu – bydlení ve stylu Lagom.

Hygge byl o domácké pohodě, klídku a harmonii, letošním trendem je Lagom, což není jen samo bydlení, ale doslova životní styl. Být Lagom znamená žít jednoduše, klidně, radovat se z maličkostí, užívat si každou chvilku, dbát na životní prostředí, šetřit přírodu a mít všeho tak akorát.

V příbytku to znamená soulad, pohodová atmosféra, čisto, vše na svém místě, s příznakem k přírodnímu, přírodě a svobodě. Je to styl o lehkých jemných barvách, spíše neutrálních, o zeleni a pokojových rostlinkách doma, pěstování si zeleniny, bylinek, recyklace odpadů, zpracování bioodpadu, šetrné zaházení s obaly a jejich opakované využití. Zkrátka Lagom je rovnováha života a přírody, okolí a člověka. Doslova vnitřní rovnováha přenesená do bydlení a interiéru, celého prostoru. Lagom znamená v překladu tak nějak akorát – a to i ve vybavení, zařizování a řešení bydlení a celého fungování domova, domácnosti. Svět beze zmatků, v pořádku a souladu – barev, vybavení a funkčnosti.

Neutrální barvy hrají prim

Nejvíce oblíbenou a preferovanou barvičku je šedá. A k ní bílá, anebo akcenty světlých pastelových barviček na prvcích, dekoracích, drobnostech, doplňcích. Tyto tlumené a jemné odstíny vytvoří pohodovou a klidnou atmosféru plnou ladnosti a harmonie. Prostor naplněn vzdušným a příjemným nábytkem, zařízením, jež se spolu snoubí a doplňuje, nijak nevyniká extravagantností, ale přesto (nebo právě proto) má uklidňující efekt. Nikde žádné barevné výkřiky do interiéru, v žádném koutě nic nepatřičného a příliš okázalého, honosného, umně vyumělkovaného nebo ostře barevného. Všude klid a mír, samá pohoda vždy a všude.

Vše na svém místě

Vše má své místo, nikde žádné změti kabelů a šňůr, nikde žádné zbytečné rohy podložek, koberečků a koberců, ostré hrany nábytku trčící do prostoru nebo překážející v pohybu. Všechno má své místo, pěkně a čistě uloženo a zakomponováno do celku a interiéru.

Jednoduše a čistě

Vypadá to složitě, ale není. Stačí se naladit na pohodu, klid a rovnováhu uvnitř sebe a vycítit i v bydlení jak a co kam uložit, postavit a dát, i v jakých barvičkách nejlépe sladit. Lagom je i o vhodných doplňcích, které jsou spíše klasické a vkusné, takové, co nestárnou, jsou moderní a příjemné po dlouhá léta.

Kvalita a zpracování

Nechte vyniknout přírodní a přirozené kráse všeho materiálu, ideálně přírodního – dřeva, bavlny, vln, lnu. Dbejte na kvalitní zpracování a údržbu s minimem námahy. A budete lagom.

Zdroj foto: Pixabay.com

Autor: Pavla Košík Jelínková

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS