29/8
Trendy v bydlení 2011

Trendy v bydlení 2011

29. srpna 2011 v 00.00 , Design

Sponzorované odkazy:

Trendy v bydlení – to je slovní spojení, které v poslední době slýcháme velmi často a snažíme se dle aktuálních trendů řídit. Pokud budeme pracovat se slovem trend všeobecně, můžeme ho definovat jako tendenci dlouhodobého procesu změny. Nejčastěji je slovo trend spojováno s módou, nové trendy přicházejí s aktuální kolekcí. V našem případě však budeme slovo trend spojovat s oblastí architektury, designu a dekorací. V tomto případě je slovo trend spojováno se stylovými prvky, materiály, barevném ladění a důmyslném uspořádání interiérového i exteriérového vybavení.

Interiér není potřeba zařizovat dle trendů

Trendové zboží je z pohledu odborníků pouze marketingovým tahem, jak nejrychleji a nejlépe prodat zboží. Za trendy zboží je mnohdy označováno jen to, co má např. atypický tvar nebo se hodně odlišuje od standardu. Ovšem pojmem trendy by mělo být označováno takové zboží, které dokáže plně respektovat potřeby a přání svých uživatelů, nabídne potřebné funkce, přijatelnou barevnou sladěnost, kvalitu materiálů a interiérovou identitu.

Pokud si chceme zařídit bydlení v trendy stylu, je nutné především zohlednit koncepci uspořádání interiéru. Zařizovací předměty by měly jít ruku v ruce především s povahou a potřebami svých uživatelů, s velikostí prostoru a jeho stylem.

K základním prvkům trendy bydlení patří barvy

Trendy bydlení 20111, mezi ně patří především barevná sladěnost prostoru, kreativita a originalita, jež přispívají k jedinečnosti a stylovosti bydlení. Při výběru barev není třeba striktně dodržovat aktuální požadavky na barvy roku, nýbrž stačí řídit se svým citem a vkusem.

Vedle barevného uspořádání musíme mluvit i o materiálovém výběru. Pokud chceme mluvit o trendu, je zapotřebí volit materiály plně funkční, kvalitní a vysoce odolné.

Trendy v bydlení 2011, to jsou Interiérové styly

Dalším aspektem na trendy bydlení 2011 jsou interiérové styly, které zaškatulkují prostor do určité módní skupiny. K nejžádanějším a dlouhodobě nejfrekventova­nějším patří styl přírodní neboli natural styl. K přednostem přírodního stylu patří neutrálnost, lze ho tedy použít kdekoliv a kdykoliv. Vyznačuje se především použitím přírodních materiálů, používají se přírodní barvy, zpravidla méně nápadné – decentní. To samé platí i o materiálech, kterými jsou kůže, bavlna, hedvábí, vlna.

Oblíbeným stylem je styl duch retro. Ten se vyznačuje naopak pestrostí barev, veselostí, barevností, hravostí, vtipným zpestřením až postmoderní ironií. Retro styl se inspiruje především dobou 60. let, k detailům patří recyklace interiérového vybavení s použitím těžších, hutnějších materiálů.

Hitem se stal styl venkovský. Zde se necháváme inspirovat především Francii, Provance a venkovskými francouzskými obydlími. Styl Provance doslova narůstá na oblibě, v obydlích se objevuje bílý nábytek, plechové – malované doplňky, dávno zapomenuté keramické lavory, bytové textilie jsou zdobeny výšivkami a krajkami. Nezbytným doplňkem je tolik milované levandule a dekorace z ní.

Exkluzivním stylem je styl glamour, který se vyznačuje luxusními doplňky, jež se nesou v barvě zlaté, černé, rubínové a především v lesklých tónech. Interiérové vybavení ve stylu glamour disponuje velmi silnými kontrasty. Vše by se mělo třpytit a lesknout, což přispívá k luxusu a eleganci.

Vintage styl je mnohdy nazýván stylem svobodným, neklade žádné nároky na barevné uspořádání, materiál ani styly. Výsledné uspořádání interiéru je obrazem povahy svých majitelů, představuje tzv. bohémský styl života, bez zjevného řádu a organizace.

zdroj: http://dornob.com/…ideas-photos

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS