26/3
Stěny, textilie, rostliny: Oživte ložnici!

Stěny, textilie, rostliny: Oživte ložnici!

26. března 2014 v 00.00, Bytové doplňky, Bytový textil, Ložnice

Sponzorované odkazy:

Máte pocit, že se do Vaší ložnice vkradla nuda? Že by to chtělo ji trochu oživit a pozvednout? V tom případě nemusíte hned myslet na velké změny či rekonstrukce, existuje totiž spousta jednoduchých způsobů, jak dodat ložnici kus života a osvěžení.

Obrazy mohou ložnici oživit, zdroj: BellaFazxFinishes/flickr.com

Obrazy mohou ložnici oživit, zdroj: BellaFazxFinishes/flickr.com

Oživte stěny

V případě, že nemáte chuť měnit celkovou barvu stěn, tedy vymalovat, zkuste oživit ložnici praktickým nálepkami na stěnu, případně tapetami. Je jich nespočet druhů, takže si stačí vybrat tu správnou barvu a motiv a Vaše ložnice bude hned vypadat o něco lépe a jinak.

Kromě nálepek a tapet můžete stěny ložnice vylepšit i nějakým vhodným obrazem. Jestli se Vám nelíbí nic z nabídky odchodů, zkuste si vytvořit vlastní obraz například z fotografie – může to být portrét, fotografie přírody či něco jiného, co se Vám zamlouvá.

Ložnice, zdroj: daryl_mitchell/flickr.com

Ložnice, zdroj: daryl_mitchell/flickr.com

Textilie

Kus života Vaší ložnici dodají i různé textilie. Divili byste se, co dokáží udělat dva tři malé polštáře na posteli, nebo malý kobereček před postelí. Přehozy na postel či nové oblečky jsou dalších způsobem, jak vylepšit vzhled ložnice. Stačí zvolit správné barvy a vzory a je velmi pravděpodobné, že budete skutečně překvapeni výsledným efektem.

Přehozy a polštáře udělají své, zdroj: WeidnerApartmentHome/flickr.com

Přehozy a polštáře udělají své, zdroj: WeidnerApartmentHome/flickr.com

Pokud chcete ještě větší oživení, zkuste využít závěsy. Vhodné závěsy dokáží příjemně změnit atmosféru místnosti a zútulnit ji.

Rostliny

Jestli ještě nemáte v ložnici kousek přírody v podobě rostlin, je nejvyšší čas. Rostliny v květináčích umí vykouzlit v ložnici i jiné místnosti hezkou atmosféru, vyplnit prázdné rohy místnosti i oživit parapetové desky či poličky. Změnu do ložnice přinese nejen samotná rostlina, ale i správně zvolený květináč.

Nejste zastáncem živých rostlin? Můžete zkusit naaranžovat do menší nebo větší vázy i větvičky z vrby, či podobnou dekoraci z různých proutků, umělých rostlin a dalších.

Rostliny v ložnici, zdroj: MAZZALIARMADI.IT/flickr.com

Rostliny v ložnici, zdroj: MAZZALIARMADI.IT/flickr.com

Detaily

Někdy stačí pár drobností, které vnesou potřebné oživení do Vaší ložnice. Zkuste sem zakomponovat svíčky různých velikostí, tvarů a barev v zajímavém svícnu a čerstvé květiny ve váze. Pohrát si můžete i se světlem. Pozoruhodné noční lampy na nočním stolku či nový lustr udělají své, a přitom nejde o nijak zvlášť velkou změnu.

Na oživení ložnice najdete jistě i Vy množství dalších způsobů Jak ale vidíte, nemusí to být žádný velký zásah. Stačí si najít chvilku času, pohrát si s doplňky a Vaše ložnice bude hned vypadat živěji a svěžeji.

Úvodní obrázek: Tinymine Small Living/flickr.com

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS