6/3
Jak sladujete dřevo u krbu? Tipy na stylové stojany

Jak sladujete dřevo u krbu? Tipy na stylové stojany

6. března 2014 v 00.00 , Bytové doplňky , Krby

Sponzorované odkazy:

Jaro se sice pomalu blíží, ovšem občas si ještě doma přitopíme v krbu, přeci jen to vytvoří velmi příjemnou atmosféru. Nastává nám ale menší problém a my se jej dnes pokusíme vyřešit. Jak máte uskladněné dřevo u krbu nebo krbových kamen? Pokud ne zrovna uspořádaně, máme pro vás několik řešení pro skladování dřeva, které jsou efektivní a navíc vypadají velmi stylově. Dřevo je velmi příjemný materiál a u krbu může sloužit i jako bytový doplněk, následující držáky jsou toho důkazem.

Stylový držák na dřevo Röshults Log Wood Basket

Šťastlivci s krbem si vedle něj mohou postavit držák, který vytvořil designér Thomas Bernstrand. Jedná se v podstatě o jednoduchou konstrukci, která pojme menší množství dřeva, takže se bude hodit do menších obývacích pokojů, avšak svůj účel maximálně splní a navíc vypadá skvěle. K dostání jen v bílém provedení, takže se hodí především do světlejších místností.

Multifunkční stojan Mixrack

Následující stojan sice nemusí sloužit pouze pro uskladnění dřeva, nýbrž také novin či časopisů, ale nám se ta myšlenka postavení vedle krbu líbí, tak jsme jej zařadili mezi držáky na dřevo. Vyrobeno ve Finsko v dílně návrhářky se jménem Tapio Anttila. Přeci je Fini mají k dřevu velmi blízko, což se odráží i na tomto kousku.

Oválný stojan Chuck Wood Storage

Že musí být stojan na dřevo pouze jednoduchý a nudný? Toto tvrzení bez problému vyvrátí následující kousek nazvaný Chuck Wood Storage, který patří mezi ty nápaditější, jež se vedle vašeho krbu rozhodně neztratí. Oválná konstrukce pojme dostatečné množství dřeva, což je také výhoda, ovšem oříšek bude to dřevo do stojanu obstojně narovnat.

Jednoduchý stojan na dřevo Raumgestalt Woodtower

Náš článek zakončíme jednoduchým řešením, kterým je bezesporu držák se jménem Raumgestalt Woodtower, jež vytvořil návrhář Franz Maurer. Naprosto prostá konstrukce se skládá pouze z několika profilů, takže jsme celkem přesvědčeni, že by ji někteří kutilové zvládli vytvořit i v domácí dílně, nicméně nám se tento držák zdá jako velmi dobrý a elegantní řešení.

*Úvodní fotka: finnishdesigns­hop.us

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS