17/1
Nábytek na míru: vyplatí se?

Nábytek na míru: vyplatí se?

17. ledna 2014 v 00.00 , Architekti , Design , Domy , Nábytek

Sponzorované odkazy:

Někdy je těžké vybrat si v obchodě nábytek, který vyhovuje tvarem, rozměry i materiálem, a navíc jej vhodně zkombinovat s interiérovými dveřmi, okny a podlahami. Často je problémem i kvalita. Jestli hledáte něco specifického a originálního, něco, co vyhovuje Vašim potřebám, zkuste atypický nábytek na míru.

poličky na míru, zdroj: mazzaliarmadi.itpoličky na míru, zdroj: mazzaliarmadi.it

Kde ho hledat?

Nábytek na míru si můžete nechat vyrobit na objednávku v truhlářské firmě či u soukromého výrobce nábytku. Za jeho výrobu zaplatíte zhruba stejnou sumu jako za sériový nábytek, někdy dokonce i méně. Výhodou je, že dostanete přesně to, co potřebujete. Jak najít nejlepší firmu? Nejlépe si nechat někoho doporučit. Důkladně si prozkoumat jeho výrobky, abyste měli jistotu, že za své peníze dostanete odpovídající kvalitu.

Na materiálu nešetřete a vybírejte jej s ohledem na to, do které místnosti je nábytek určený. V kuchyni a v koupelně musí odolávat vlhku a zvýšené teplotě, v obývacím pokoji by měl působit elegantně, v dětském pokoji musí být zdravotně nezávadný. Své požadavky konzultujte nejlépe s bytovým architektem.

Vyrobit si můžete nechat jakýkoliv kus nábytku – skříně, stoly, postele, dveře, sedačky. Na výrobu se nejvíce používá dřevo, ale uplatní se i plast a tvrdé sklo.

kuchyně na míru, zdroj: AtlantaScott.comkuchyně na míru, zdroj: AtlantaScott.com

Vhodný pro každou místnost

S nábytkem na míru se nejčastěji setkáme při zařizování rozměrově nestandardních místností. Jsou to například předsíně, chodby a haly, jež mají nepravidelný půdorys a různé výklenky. V tom případě je opravdu složité najít vyhovující nábytek v obchodě. Vyrobit si můžete nechat skříňky na boty, věšákovou skříň se zrcadlem či šatník.

Zařizování nábytku na míru je běžné i v případě kuchyně nebo koupelny. Jsou to místnosti, ve kterých je nutné sladit různé činnosti a nabídnuté centimetry využít co nejúčelněji. Při atypicky stavěné kuchyňské lince na míru máte jistotu, že maximálně využijete půdorys a bude obsahovat dostatek úložných prostorů. Stejné je to v koupelně, kde se navzdory malému prostoru bez skříněk a poliček neobejdeme.

V ložnici je tradičním reprezentantem nábytku na míru vestavěná šatníková skříň. Jako často jediný úložný prostor v bytě bývá umístěná přes celou stěnu. Výhodou je, že si sami můžeme naplánovat i její vnitřní vybavení. Základním kusem nábytku v ložnici je postel. Pro vysoké lidi je atypická postel na míru jediným řešením pro to, aby se pohodlně vyspali.

Nejširší možnost uplatnění má nábytek na míru v obývacím pokoji. Umožňuje využívat jej na různé činnosti, ať už posezení s přáteli, či práce. Například konferenční stolek se díky úpravám může změnit na pracovní nebo na jídelní.

vestavěná skříň na míru, zdroj: mazzaliarmadi.itvestavěná skříň na míru, zdroj: mazzaliarmadi.it

A co podkroví?

Nábytek na míru představuje často jediný způsob, jak zařídit podkrovní prostory. Setkáme se tady totiž s různými úskalími – sníženým stropem, zkoseným stropem, trámy apod. Všechny tyto problémy nám pomůže vyřešit nábytek na míru. Ale nezapomeňte, že podkroví je atraktivní i s minimem nábytku.

Pokud tedy řešíte, jak zařídit svůj byt, nebo alespoň jednu z místností, určitě byste měli zvážit možnost nábytku na míru.

Úvodní obrázek zdroj: mazzaliarmadi.it

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS