4/12
Čerpadla značky Sigma a Grundfos

Čerpadla značky Sigma a Grundfos

4. prosince 2013 v 15.45 , Domy

Značky Sigma i Grundfos mají svá sídla v České republice. Sigmu najdeme v Hranicích a Grundfos má své sídlo v Olomouci. Obě dvě firmy se specializují na výrobu čerpadel pro nejrůznější použití.

Sigma

Jako český výrobek patří čerpadla značky Sigma k velice oblíbeným a to díky své kvalitě, rozšíření a širokého využití. Akciová společnost Sigma Group a.s. je moderní a rozvíjející se firmou s čerpací technikou. V současné době se zaměřuje zejména na výzkum, rozvoj a výrobu středních, těžkých a unikátních čerpadel. Sigma čerpadla se dokonce řadí mezi světovou špičku v oboru. Mezi hlavní a klíčové zákazníky patří tuzemské a zahraniční podniky.

Druhy čerpadel

Existuje celá řada druhů a typů čerpadel. Rozdělit je můžeme např. na horizontální ponorná, samonasávací, diagonální, rotační a kalová. Kvalitní čerpadla české výroby jsou k dostání nejen pro dům a zahradu, ale také pro domácí vodárny. Výrobní program Sigmy Group tvoří více než 70 výrobkových řad čerpadel.
Mezi nejpopulárnější patří čerpadla Sigma SVA, která slouží k přečerpání pitné nebo užitkové vody. Na českém trhu jsou výrobky Sigma velice oblíbené a žádané, což značí o důvěře zákazníků Českým výrobkům.

Čerpadla Sigma

Pokud si zakoupíte čerpadlo značky Sigma, můžete být v klidu, co se instalace a servisní činnosti týče. Je na ně zajišťování výjezdová servisní činnost a jejich zprovoznění. Samozřejmostí je také servis a generální opravy. Kvalitní čerpadla jdou s dobou díky nejnovějším a nejmodernějším materiálům a postupům, které jsou k výrobě používány. Sigma SVA, jak již bylo zmíněno, slouží k čerpání pitné a užitné vody, která nemá žádné mechanické nečistoty a teplota nesmí přesáhnout 90 stupňů. Používají se hlavně v rodinných domech pro domácí vodárny, v chatách a zahrádkách. Pokud vás po povodních trápí voda ze zatopeného sklepa, čerpadla Sigma ví, jak na to. Ponorná čerpadla si poradí s vodou ze záplav, vodou z jímky nebo z bazénu.

Společnost Grundfos

Tato společnost má rozsáhlé světové zastoupení a patří k největším výrobcům oběhových čerpadel. Společnost byla založena v roce 1996 se sídlem v Olomouci. Další pobočky má v Praze, Chomutově, Českých Budějovicích, Pardubicích. Tato značka se specializuje zejména na výrobu oběhových čerpadel pro cirkulaci vody, vytápění, chlazení a klimatizaci. Dále také odstředivá čerpadla pro průmyslové aplikace, dávkování, odvod špinavé vody a dodávky vody.
Grundfos čerpadla se umí vypořádat hlavně se silně zakalenou, znečištěnou a odpadní vodou. Ročně společnost Grundfos vyrobí více než 16 milionů čerpadel.
Heslem této společnosti je BE – THINK – INNOVATE. Tento slogan znázorňuje, jaká čerpadla jsou a budou. Být zodpovědná, neustále se vyvíjející do budoucna a inovace je jakousi podstatou neustálého přemýšlení.

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS