4/11
Houpací křeslo: vsaďte na originál nebo multimediální novinku!

Houpací křeslo: vsaďte na originál nebo multimediální novinku!

4. listopadu 2013 v 00.00, Bytové doplňky, Design, Křesla a sedací soupravy, Nábytek, Zahradní nábytek

Sponzorované odkazy:

Není nic příjemnějšího, než se po náročném dni pohodlně usadit do křesla a vychutnat si čaj nebo dobrou kávu. Už naši předkové věděli, co je dobré na oddych a skoro v každé domácnosti bylo houpací křeslo v obývacím pokoji, případně v ložnici. Houpací křeslo je originálním a hlavně užitečným dárkem.

Houpací křeslo je vhodným kusem nábytku, na kterém můžete sedět a pohodlně se opírat, číst si knihu nebo se jen tak pohoupávat. Pokojové houpací křeslo lze také využít k tomu, abyste uspali malé dítě nebo i sebe. Avšak houpací křesla nemají jen praktickou funkci, jsou velmi dekorativní a v každé místnosti na sebe strhnou největší pozornost. Toto křeslo s ohnutým rámem existuje už téměř 400 let!

Hodí se i na terasu či do zahrady

Určitě si pamatujete na doby, kdy jste se houpali u babičky na chalupě v houpacím křesle. I když jsme v současné době zaplaveni moderním nábytkem, klasická dřevěná a ratanová houpací křesla si své místo najdou v řadě domácností. Tyto tradiční materiály se hodí i do interiéru, ale krásně také dotvářejí i terasy či zahrady rodinných domů.

Ideální houpací křeslo pro vaši verandu, zdroj: WickerParadise.com

Ideální houpací křeslo pro vaši verandu, zdroj: WickerParadise.com

Dřevěná klasika, ale i další materiály

Svět houpacích křesel nabízí široký výběr od rustikálního hnědého lýkového dřeva až po barevnou nerezavějící ocel. V případě použití dřevěného houpacího křesla je potřeba dbát na pravidelné nalakování tohoto modelu, abychom se z něj mohli těšit dlouhou dobu a aby se dřevo nestalo křehkým a lámavým.

Různorodost není jen v oblasti tvarů a materiálů. Pro větší pohodlí mají mnohé modely obaly z pěnové hmoty, které člověku umožní sedět a opírat se co nejkomfortněji. Tato provedení nechávají prostor kreativnosti. Dají se tak použít jednoduchá křesla v jedné barvě, ale i křesla s květovaným vzorem, kruhy, pruhy i tečkami. Velmi vzácné modely mají potahy z kůže, které obrazně zvou k pokojnému a uvolňujícímu relaxování.

Pohodlné houpací křeslo, zdroj: WickerParadise.com

Pohodlné houpací křeslo, zdroj: WickerParadise.com

Propojte si své houpací křeslo s domácím kinem!

Když se řekne houpací křeslo, mnoho lidí si představí, jak v něm sedí starší muž s fajfkou v ústech a pomalu se kolíbá. Je to jistě romantická představa, ale hlavně mladší ročníky to od tohoto krásného kusu nábytku odrazuje. To je však velká chyba, protože houpací křeslo i dnes může být důstojným a elegantním doplňkem interiéru.

Dá se pořídit i takzvané multimediální křeslo. To můžete propojit se svým domácím kinem, herní konzolí anebo stereem. Ergonomický tvar křesla spolu se zabudovanými reproduktory umocní váš zážitek z hudby a zvuků.

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS