7/2
Novinky představené na Samsung European Foru 2013

Novinky představené na Samsung European Foru 2013

7. února 2013 v 00.00 , Domácí spotřebiče

Sponzorované odkazy:

Samsung Electronics, celosvětový lídr v oblasti digitálních médií a konvergentních technologií, dnes představil na Samsung European Foru nové produkty a služby pro rok 2013. Kompletní portfolio společnosti Samsung bude vystaveno na Samsung Evropském Foru v prostorách auditoria kongresového centra Grimaldi Forum v Monaku.

„Vytvořili jsme nové, uživatelsky pohodlnější produkty, od hlasového a pohybového ovládání televizí, až po vícebodové dotykové displeje na tabletech a smartphonech, se kterými na sebe mohou lidé a přístroje vzájemně reagovat.” Řekl SP Kim, president a výkonný ředitel společnosti Samsung Electronics Europe. „Cílem tohoto roku je pomoci lidem odhalit svět možností. Chceme je potěšit nejen tím, že přineseme očekávané, ale i možnostmi, o kterých se jim nikdy ani nesnilo.“

V reakci na potřeby zákazníků, kteří chtějí držet krok s nejnovějšími technologiemi, představila společnost Samsung funkci Smart Evolution Kit, určenou pro Smart televizory Samsung. Tento inovativní princip se postará o upgrade televizoru, který díky němu získá vlastnosti televizoru z nabídky 2013. Spotřebitelé si mohou užívat nejnovější Smart TV funkce aniž by si museli koupit novou televizi.

Nový svět domácí zábavy

Samsung pro tento rok otevřel nový svět možností v domácí zábavě představením celé řady televizí s velkou obrazovkou, včetně prvního osmdesáti pěti palcového modelu Ultra High Definition TV (UHD TV) 85S9 a stěžejní Smart LED TV F8500. Navázáním na už tak rozsáhlou produktovou nabídku a vedoucí pozici v kategorii Smart TV, byla navíc představena nejvíce uživatelsky přívětivá technologie S-Recommendation s hlasovou interakční schopností.

Poprvé v Evropě Samsung odhalil novou velkoformátovou S9 UHD TV. Propojil technologii s uměním a vytvořil nadčasový „Gallery Design.“ Ve srovnání s Full HD televizorem nabízí Samsung TV S9 čtyřikrát vyšší rozlišení a je vybavena zdokonalenou technologii umožňující dosáhnout extrémně vysokého kontrastního poměru a zobrazit sytější černou a zářivější bílou. Samsung UHD TV nabízí čtyřnásobný počet pixelů před stávajícím 1080p rozlišením, přináší tak přesnější detaily, nesrovnatelnou jasnost a živou kvalitu obrazu. Vedle vysoké obrazové kvality poskytuje se svými 120 wattovými reproduktory, které jsou zabudovány přímo do rámu televize, také skvělý audio zážitek.

Produkty UHD TV disponují algoritmy na změnu rozlišení a jsou schopny konvertovat HD a Full HD obsah do UHD rozlišení. Divákovi se tak nabízí naprosto nový svět zážitků. Samsung také představil nový LED TV F8500, první televizor se čtyřjádrovým procesorem a ultra tenkých designem. Je vyroben z čistého kovového materiálu, kde podstavec i tělo televizoru jsou dokonale sladěni. Každý z nových Samsung televizorů nabízí nový svět možností v hledání, navigaci a ovládání. Samsung S-Recommendation s možností ovládat televizor hlasem, funguje jako osobní průvodce k objevení nového a personalizovaného obsahu na Samsung Smart TV.

S-Recommendation kontroluje preferovaný obsah napříč různými službami včetně vysílání TV, přehrávaného vyhledávaného obsahu, aplikací, sociálního obsahu a lokálně uloženého obsahu z osobních zařízení, aby zajistil, že je vždy co sledovat. Prostřednictvím Voice Interaction může spotřebitel k ovládání TV používat běžný jazyk. Diváci jednoduše vysloví příkaz, aby jim televize našla aktuálně dostupný obsah podle herce, názvu nebo žánru, a ta jim poskytne doporučení. Vyhledávač shromáždí výsledky ze všech dostupných on-air, on-demand nebo app služeb. Vylepšená funkce Smart Hub chytře organizuje divákovi programy do pěti panelů – On TV, Movies & TV Shows, Photos, Videos & Music, Social a Apps. V České republice budou zpřístupněny nejdříve 3 panely – Photos, Videos & Music, Socia a Apps, později by se do nabídky mely přidat také panely On TV a Movies & TV Shows.

Aby společnost Samsung nabídla audio výkon odpovídající jejím špičkovým obrazovkám, představila HW-F751, první audio systém AirTrack na světě s elektronkovým a digitálním zesilovačem. Systém HW-F751 kombinuje to nejlepší z analogové a digitální technologie. Výsledkem je čistý a přesný zvuk prakticky bez zkreslení. Díky svému elegantnímu a jednoduchému designu se systém HW-F751 stane vhodným doplňkem každého obývacího pokoje.

Zachycení každého okamžiku

Společnost Samsung zůstává také věrná své vizi SMART CAMERA. Nabízí nejmodernější a nejlepší technologie určené pro fotoaparáty a je hybatelem změn v oblasti digitálního obrazu. Nejnovější přírůstek do řady NX – NX300 v sobě spojuje výjimečnou kvalitu obrazu a schopnost rychlejšího a přesnějšího zachycení snímku. Fotoaparát NX300 může být vybaven objektivem NX 45mm F1.8 2D/3D společnosti Samsung, který představuje první 3D systém ve spotřebitelské kategorii schopný zachytit fotografie i nahrávat 1080p Full HD videa. Tento nový objektiv otevírá dveře do úchvatného světa 3D zobrazování a díky němu je řada Samsung NX jedinou řadou fotoaparátů s vyměnitelnými objektivy, které jsou schopny pořizovat 3D fotografie i 3D video záznam.

Základem vynikající kvality obrazu poskytovaného fotoaparátem NX300 je jeho nový 20,3 megapixelový APS-C CMOS snímač, s nímž pořídí kvalitní snímky každý uživatel. Nově navržený systém Hybrid Auto Focus (AF) zajišťuje rychlou a přesnou detekci fáze a kontrastu a rychlost závěrky 1/6000 s. a režim nepřetržitého fotografování rychlostí 8,6 snímků za sekundu. Rovněž jedinečný obrazový procesor DRIMe IV představuje pokrok v oblasti rychlosti a kvality fotografie a zajišťuje věrnější reprodukci barev a vyšší redukci šumu. Schopnosti obrazového procesoru DRIMe IV také poskytují podporu nahrávání 2D a 3D Full HD videa v rozlišení 1080p (v kombinaci s novým 2D/3D objektivem s ohniskovou vzdáleností 45 mm).

Displej AMOLED s úhlopříčkou 84 mm fotoaparátu NX300 je nastavitelný a umožňuje tak zachycování vzácných okamžiků z vysokých a nízkých úhlů a usnadňuje následné prohlížení fotografií či přehrávání videa. Intuitivnost fotoaparátu NX300 je díky ovládání pomocí hybridní dotykové obrazovky a manuálního pěticestného tlačítkového rozhraní dokonalá. Kromě chytrého fotoaparátu NX300 představila společnost Samsung také novou řadu konektivitu podporujících kompaktních fotoaparátů: WB250F/WB200F, WB800F, WB30F, DV150F a ST150F. Nové přírůstky z ředy WB vynikají dlouhým rozsahem zoomu, řady DV (Dual View) a řady ST (Style Feature) zas kombinují kvalitní optiku a klasický styl se špičkovou konektivitou.

Design ruku v ruce s výkonem pro práci s počítačem kdekoli

Nová produktová řada počítačů Samsung, určená pro Evropu, zahrnuje dvě novinky, ve kterých se snoubí vysoký výpočetní výkon s elegantním designem. Notebook Série 7 Chronos a přenosný ultrabook Series 7 Ultra nabízejí vše, co uživatel může potřebovat při práci i zábavě.

Série 7 Chronos poskytuje profesionální výkon v tenčím a lehčím provedení, je vybaven čtyřjádrovým procesorem a dále také novým softwarovým řešením RAMaccelerator, které umožňuje dosáhnout až 150% zrychlení při zobrazování internetových stránek i práci s aplikacemi, takže nový notebook zcela bez problémů nahradí stolní počítač. Displej přístroje s úhlopříčkou 15,6 palce a rozlišením Full HD podporuje vícedotykové ovládání s až deseti doteky najednou. V notebooku Samsung Série 7 Chronos se nekompromisní výpočetní výkon snoubí s elegantním vzhledem s tloušťkou pouhých 20,9 mm. Podsvícená klávesnice a baterie s výdrží až 11 hodin umožňuje uživatelům pracovat kdekoli a po delší dobu.

Samsung Series 7 Ultra disponuje ultratenkým hliníkovým šasi, baterií s výdrží až osm hodin, displejem o velikosti 13,3 palců s rozlišením Full HD a podporou vícedotykového ovládání, rychlým procesorem i5 / i7 a SSD s kapacitou až 256 GB SSD a operačním systémem Windows 8. Na poli monitorů Samsung představil LED monitor série 9 (S27B970), který nabízí jedinečnou kombinaci výkonu, designu a obrazové kvality a může se pochlubit rozlišením quad-HD, které je schopné zobrazit čtyřikrát více detailů než rozlišení HD. Monitory produktové řady Série 9 jsou individuálně zkalibrovány profesionálními techniky společnosti Samsung a dokážou zobrazit nejjemnější detaily a nejjemnější barevné přechody při nejširším zorném úhlu ze všech monitorů Samsung.

Samsung dále přináší také inovace pro malé a střední firmy v podobě tiskáren Xpress Série M2875 a ProXpress Série M4070. Uživatelé budou moci využít výhod nejvýkonnějších procesorů svého druhu, jaké jsou pro firemní tiskárny vůbec k dispozici, neboť tiskárny jsou vybaveny výkonným procesorem Cortex-A5 s až 128 MB pamětí. Výsledkem je rychlý tisk s kadencí 28–40 stran za minutu. Uživatelé také budou moci využít výhod jedinečné technologie ReCP vyvinuté společností Samsung, která je zárukou čistého, ostrého a přesného tisku. Tato technologie doostřuje okraje grafických objektů a zlepšuje čitelnost textu v inverzních barvách, čímž výrazně vylepšuje vzhled tištěných obrazových materiálů.

Tiskárny Xpress M2875 a ProXpress M4070 jsou dalším důkazem odhodlání společnosti Samsung vycházet vstříc potřebám firem a plnit jejich požadavky týkající se funkcí, snadnosti použití i ceny.

zdroj: Samsung

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS