12/12
Samsung: Deset let záruka a nové chladničky pro rok 2012

Samsung: Deset let záruka a nové chladničky pro rok 2012

12. prosince 2011 v 00.00 , Domácí spotřebiče , Kuchyně

Sponzorované odkazy:

Společnost Samsung, přední výrobce a oceňovaný inovátor spotřební elektroniky a domácích spotřebičů, s předstihem naděluje svým zákazníkům dárek v podobě desetileté záruky na vybrané domácí spotřebiče. Prodloužená záruka platí pro chladničky a pračky s tzv. digitálním invertorovým kompresorem (resp. motorem) zakoupené od 1. prosince 2011.

Záruka 10 let se bude také vztahovat na nové modely chladniček pro rok 2012, které se dostanou do prodeje od ledna příštího roku. Zákazníci chladničky a pračky Samsung s desetiletou zárukou v obchodech snadno poznají podle výrazného označení pomocí samolepek. Informovat se mohou také na oficiální infolince Samsung (800 726 786).

Co je to digitální invertorový kompresor a jak funguje?

Digitální invertorový kompresor (resp. motor) zabezpečuje bezproblémový chod chladniček a praček Samsung. Oproti kompresorům konkurenčních chladniček pracuje na zcela jiném principu. Jeho podstata spočívá v plynulosti chodu – nepřetržitě reguluje teplotu v chladničce prostřednictvím změny rychlosti. Místo toho, aby se vždy nárazově spínal a vypínal vždy, když dojde ke změně teploty v chladničce (jako to dělají běžné kompresory), pracuje digitální invertorový kompresor Samsung nepřetržitě. Podle hodnot, které snímají speciální senzory teploty uvnitř i vně chladničky, upravuje pouze svou rychlost. Díky této plynulosti nevznikají energeticky náročné výkyvy chodu motoru (a tedy ani teploty), ke kterým dochází, když chladničku otevíráte. Současně je digitální invertorový kompresor Samsung v porovnání s klasickými konkurenčními motory mnohem tišší.

„Digitální invertorový kompresor v chladničkách Samsung se vyznačuje vysokou spolehlivostí všech svých součástek. Výrazně také snižuje vibrace a nárazy, proto jsme na něj mohli prodloužit záruku na 10 let. Svým charakterem se tento kompresor zcela odlišuje od běžných lineárních motorů, proto věřím, že si najde řadu příznivců, kterým záleží na šetření energie i životního prostředí, říká Michal Tichý, produktový manažer divize domácích spotřebičů Samsung.

Jaké jsou výhody digitálního invertorového kompresoru (motoru)?

Tato inovativní technologie je chytrým řešením, pomocí kterého mohou zákazníci snížit náklady na energii, a současně šetřit životní prostředí. Oproti běžným kompresorům totiž spotřebovává téměř o polovinu méně energie a také snižuje emise CO2.

Když se změní teplota v chladničce, digitální invertorový kompresor upraví své otáčky, čímž zamezuje kolísání teploty a vlhkosti. Udržuje tak teplotu v chladničce stále co nejblíže nastavené teplotě a zachovává svěžest potravin.

V neposlední řadě digitální invertorový kompresor znatelně snižuje hluk chladničky – ve srovnání s běžnými kompresory o 4,5 dB. Dosahuje tak pouhých 38,5 dB, což mění rušivý chod na klidný.

Na jaké modely se 10letá záruka vztahuje?

Záruka 10 let na digitální invertorový kompresor (motor) platí celkem pro 19 modelů chladniček Samsung a 4 modely praček Samsung Eco Bubble. Kromě nové řady chladniček pro rok 2012 s označením RL39 a RL43 v energetické třídě A++ se 10letá záruka vztahuje také na již zavedené produktové řady – konkrétně letošní novinku Samsung Série G (modely RL56, RL58 a RL60), americké chladničky A+ (modely RSG5 a RSH7) a také model Samsung Sveta (RL55).

Chladničky Samsung s desetiletou zárukou na digitální invertorový kompresor jsou dostupné ve velikostech od 1,85 m až do 2 m.

Prodejny nabízející produkty značky Samsung najdete na adrese www.mapaobchodu.cz.

Sponzorované odkazy:

HOMEMAG je magazín o trendy bydlení, moderním nábytku a designu.

RSS